Aprilia Rally – nie odpala

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Aprilia Rally – nie odpala

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe adamos247 adamos247 11 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe adamos247
    adamos247
    Użytkownik

Witam serdecznie, mam problem ze skuterem 2t Marki aprilia model rally, jest to skuter z 96r.przebieg grubo ponad 50k, widać ze ktoś inwestowal, byl zmieniany chyba wal, tak czy inaczej. Skuter nie odpala, tak kupiłem, miał założony cylinder 70cm, zdjalem go, bo próbują wlewac pod świecie paliwo i tak nie gadał, nawet troszkę. Nie bylo nawet tego charakterystycznego dźwięku jakby chciał zapalic. Kompresja niby byla, ale pod palcem to wiecie.. Zdjalem i byla rysa na tym cylindrze, nawet dwie, spore, 2mm wżery, mam oryginalny 50tke dostałem gratis do skutera, wrzuciłem go wraz z nowym tlokiem pierścieniami i uszczelniaczami. To model chlodzony cieczą, iskra jest, może faktycznie ciut słaba, ale tak czy siak myślę że dając pod świece mieszankę, chociaż sekundę by zagadal, gaznik sprawdziłem, krociec ssacy również, nie jest dziurawy, nie mam pojęcia co mu dolega i dlaczego nie odpala, specjalnie kupiłem sprzeglo jednokierunkowe do rozrusznika zeby odpalić go starterem, bo kopiac bym się zakopal na śmierć.

Jakies rady? Jak nie dam mu pod świece paliwa, to świeca ciągle sucha.. Dałem wystarczającą dawkę żeby chodzil, próbowałem kilka razy, tak czy siak nawet na moment nie odpalił, jakieś pomysły? Chlodzony cieczą

Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

Może podciśnienie ? Skoro paliwo nie dochodzi 🙂

Gerard Furmanek

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    adamos247
    Użytkownik

Iskra jest choć wydaje mi się ze słaba, czy można jakoś sprawdzić czy jest dobry zaplon czy iskra? Jutro kupie druga świece, jak nie zapali to już nie wiem, podcisnienie jak zasysam buzia to do gaźnika leci benzyna, lecz dalej już nie, krociec jest cały, spekany lekko ze starości lecz tylko z zewnątrz, w środku jest cały dokładnie oglądałem. Zresztą, chociaż troszkę by pochodzil, leje pod świece paliwo i tez nie pali

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to może mierz ta kompresje przyrządem a nie palcem. bo tak to tylko jest rozmowa o tym „co się wydaje”.. wydaje sie że to, wydaje sie że tamto… – jak widzisz na tym nie można bazować.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    adamos247
    Użytkownik

I skąd ja wezmę taki przyrząd?

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    adamos247
    Użytkownik

Nie mam czasu na jego zamawianie, nie mam skąd pożyczyć, nie mam jak się dostać ze skuterem do żadnego mechanika, jedyne co mam to pistolet i kompresor, jakoś da się „zrobić”, taki przyrząd? Domowej robot miarodajny?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie.
    nie zbudujesz manometru z wykałaczek i śliny.

masz do sprawdzenia kompresje, stan zaworu membranowego. jeżeli to 2T to uszczelniacze skrzyni/wału też mają znaczenie bo skrzynia korbowa to część układu zasilania paliwem..itd
    Oczywiście można wymienić wszystkie przyczyny i na pewno się trafi – tylko i tak nie bedziesz wiedział kiedy jest trafione.
    Sprawdzaj co możesz bez specjalnych narzędzi (pamietaj że wszelkie uszczelki miedzy elementami są jednorazowe) a potem już trzeba mieć manometr, moduł na podmiane..itd. Może odpal go na samostarcie.

Czy paliwo przynajmniej wpływa do gaźnika i jak go osuszysz to go napełnia?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    adamos247
    Użytkownik

Sprawdzę to dziś, czy gaźnik sam Sie napełni

adamos247
    Użytkownik

Mam manometr, na próbie odpalania z rozrusznika wydmuchal prawie 8 barów

adamos247
    Użytkownik

Nie kręci jakoś super mocno bo aku mam słabe, mimio ze podpięte pod prostownik, ma kilka lat

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie