Aprilia Mojito - naprawa gwarancyjna

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #30309 Reply
    andudi73
    Użytkownik

andudi73 Witam na skuterow! Moi mili w ubiegłym roku zakupiłem za 10tys zł nowy skuter aprilia mojito 50. Już po wyjechaniu z salonu okazało się że skuter ma praktycznie odkręcone przednie koło. Na szczęście się nie zabiłem i bezpiecznie wróciłem do dealera. Usłys… Czytaj więcejWitam na skuterow! Moi mili w ubiegłym roku zakupiłem za 10tys zł nowy skuter aprilia mojito 50. Już po wyjechaniu z salonu okazało się że skuter ma praktycznie odkręcone przednie koło. Na szczęście się nie zabiłem i bezpiecznie wróciłem do dealera. Usłyszałem jedynie przepraszam. Teraz po przejechaniu 2500 km skuter się zatarł a gwarant usiłuje mi wmówić, że używałem niewłaściwego oleju i mam naprawić skuter na własny koszt.Proszę o informację czy ktoś z Was miał taką sytuację (chodzi o zatarcie nie o koło :-)) ) Czy takie działanie jest u tego improtera nagminne? Zamierzam złożyć sprawę do sądu więc jeśli ktoś miał podobną sytuację to możemy połączyć siły.
    Andrzej

#30329 Reply
    Suawek
    Użytkownik

Paskudna sprawa, zanim zaczniesz z nimi wojować, zadzwoń do rzeczoznawcy (adresy znajdziesz na stronie http://www.uokik.gov.pl) i zapytaj jak to rozegrać, czy przeprowadzą ekspertyzę i ile to będzie kosztowało.
    Zasadniczo gwarancję możesz sobie odpuścić, ale skorzystaj z Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. To Ty decydujesz czy korzystać z gwarancji czy ustawy. Wg ustawy jeżeli wada wystąpiła do pół roku to sprzedający ma udowodnić że uszkodzenie wystąpiło z Twojej winy. Jeżeli minie pół roku to Ty musisz udowodnić że nie jest to z Twojej winy.
    Generalnie sprawa jest trudna bo skuter bardzo łatwo zatrzeć z własnej winy i tak będzie utrzymywał sprzedawca.
    Ja to widzę tak, że czeka Cię długa przeprawa i spore koszty bo za samą ekspertyzę rzeczoznawcy zapłacisz więcej niż szlif i tłok dlatego moja rada – odpuść, zrób szlif i wymień tłok.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

#30340 Reply
    Pietro
    Użytkownik

andudi73 napisał:

andudi73 Witam na skuterow! Moi mili w ubiegłym roku zakupiłem za 10tys zł nowy skuter aprilia mojito 50. Już po wyjechaniu z salonu okazało się że skuter ma praktycznie odkręcone przednie koło. Na szczęście się nie zabiłem i bezpiecznie wróciłem do dealera. Usłys… Czytaj więcejWitam na skuterow! Moi mili w ubiegłym roku zakupiłem za 10tys zł nowy skuter aprilia mojito 50. Już po wyjechaniu z salonu okazało się że skuter ma praktycznie odkręcone przednie koło. Na szczęście się nie zabiłem i bezpiecznie wróciłem do dealera. Usłyszałem jedynie przepraszam. Teraz po przejechaniu 2500 km skuter się zatarł a gwarant usiłuje mi wmówić, że używałem niewłaściwego oleju i mam naprawić skuter na własny koszt.Proszę o informację czy ktoś z Was miał taką sytuację (chodzi o zatarcie nie o koło :-)) ) Czy takie działanie jest u tego improtera nagminne? Zamierzam złożyć sprawę do sądu więc jeśli ktoś miał podobną sytuację to możemy połączyć siły.
    Andrzej

Przykra sprawa.. 🙁

Zaraz przypomniał mi się temat, jaki kupić skuter, nowego chińczyka, czy markową używkę? Wychodzi na to, że nie wszystko złoto co się świeci i markowym zdażają się wpadki.. Szczerze współczuję…

#30492 Reply
    andudi73
    Użytkownik

Z przyjemnościa musze poinformować, że importer jednak naprawi mi skuter w ramach gwarancji 🙂

#30501 Reply
    Suawek
    Użytkownik

Ooo, no to nieźle, widać zdrowe podejście i wolą ponieść w sumie śmieszny koszt niż robić sobie wątpliwą reklamę.

#30521 Reply
    Pietro
    Użytkownik

Dobrze że naprawią, ale nie powinno być takiej sytuacji w marce Aprilia.. Wszyscy nadają jakie to chińczyki złe, że loteria, jak się trafi, itp.. a tu proszę, elitarna marka Aprilia za 10 tyś zł,odmówiła posłuszeństwa..

#30522 Reply
    guliwer55
    Użytkownik

Oni dobrze wiedzieli że muszą uznać reklamacje tylko po prostu chcieli wcisnąć kit właścicielowi bo myśleli że im się uda .Miałem kiedyś trochę inną sytuacje tylko z piaggio, .Powiedzieli mi że wymienili moduł ,cylinder tłok i pierścienie i że to z mojej winy i muszę zapłacić.Zgodziłem się ale przy odbiorze sprawdziłem co wymienili i okazało się że moduł nie był odkręcony bo nakrętki były brudne od błota. Mechanik poleciał z pracy bo chciał sobie nam nie zarobić

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Aprilia Mojito - naprawa gwarancyjna
Twoje informacje:

Back to top button