aprilia atlantic 125 sądzi olejem na filtr powietrza

Witam. Mam problem tego typu ze wywarła mi odma na filtr powietrza spore ilosci oleju ktory troche smierdzi bezyna. Co to może byc? Kompresję sprawdzalem na ciepłym silniku ma 13 , może trzeba na zimnym sprawdzić? A mogą to być uszczelniacze zaworów ? Proszę o pomoc?

Witam miałem taki problem w kymco 125c i tez mi wywalił olej do filtra ale było to jednorazowe, wymyłem filtr i juz nie wywala . Może miał taki kaprys:D ale jak lejesz nowy olej i za dużo go wlejesz to wtedy wywali go do filtra bo po to jest ten mechanizm zeby filtr był nasączony.

tez tak myslalem jak miesiac temu wymienilem olej filtr i filtr powietrza, ale trwa to juz ponad miesiac i wywala spore ilosci oleju az czasami wykapuje a jak w sobote rozkrecilem obudowe to az sie wylalo z niej:/ jestem w kropce bo niewiem jaka przyczyna

a poziom oleju masz nie za wysoki? bo olej najcześciej do airboxa trafia odmą. Dobrze jeżeli przyczyna jest tylko to że jest go zbyt dużo (to niebezpieczne z innych powodów) ale inne przyczyny oznaczają zbyt duże ciśnienie w skrzyni korbowej - i na to już trzeba dokładniej popatrzeć.