aprilia atlantic 125 klekotanie i coraz czestszy brak mocy

witam. mam tego typu problem ze cos mi klekocze stuka niewiem jak nazwac ten dzwiek, słychac go z kazdej strony. mam podejrzenie na zawory i z tego co sie orientuje sa tam 4 zawory i teraz pytanie jakie powinny byc luzy na nich?? a druga sprawa to wczoraj wracalem z pracy i jadac pod lekka gorke zaczał mi zdychac tracil moc ale jak podjechalem to puscilem gaz na chwile i moc odzyskal. teraz pytanie co jest? zapchany gaznik koniec silnika?? prosze o pomoc:)

Ustaw zawory a to klekotanie [Takie walenie] to często w apkach zawór o tłok napi... [u mnie sie urwał i wszystko rozp... bo olałem to klekotanie] a luzy o ile pamiętam 0,05 na ssących i wydechowych.

witam. wracajac do tematu juz wszystko jasne. skuter naprawiony przyczyna znaleziona. wiec opowiem wam jak to bylo. a wiec zaczelem rozbierac silnik, rozebralem cala gore silnika patrze na cylinder a tu taki prog jakiego na oczy nie widzieliscie, okolo 1mm sie wytarl. wiec co szukam tłoka pod cylinder znalazlem ostatni szlif 57,80 i jade do goscia ktory robi szlify oddalem i czekam. za pare dni tel od niego prosze pana zrobilem szlif ale prog nie zniknal, mysle sobie ale jaja. no to szukam drugiego cylindra, znalazlem zrobilem drugi szlif i jest jedna rzecz zrobiona. no ale jak jest rozłozony to rzeba głowice przejrzec i wymienic uszczelniacze, rozbieram glowice a tu nastepna niespodzianka jedna dzwigenka wytarta i jedna krzywka na wałku rozrzadu, dobrze ze mialem namiaty na goscia co mial czesci do tego modelu zadzwonilem i mial. druga głowice tez rozebralem byla ok wymienilem uszczelniacze i wszystkie uszczelki zlozylem i chodzi. odpala na strzal nie sadzi olejem na filtr nie klekocze jest lalka. cala gora silnika wymieniona. koszt czesci 700zl przy malych rabatach :)