Aprilia area problem z prędkością

Witam.
Posiadam skuter Aprilia Area51. Mam problem z prędkością. Gdy go kupiłem do 80-90km/h przyśpieszał dosłownie w kilka sekund. Po pewnym czasie rozpędza się do 40-50km/h szybko, lecz potem strasznie wolno, (czasami do 55km/h i już wogóle nie jedzie szybciej) ale częściej do 60km/h i potem znów moc powraca i rozpędza się szybko. Nie wiecie co moze mu dolegac. Proszę o pomoc Z góry dzięki.

a co się dzieje z silnikiem w czasie kiedy tak nie chce przyśpieszać? silnik się wkręca ale nie jedzie czy silnik też nie ma ochoty zakręcić się wyżej? to sie dzieje losowo? tylko po potężnym pałowaniu? czy prawie na zimno też?
jak wtedy reaguje na manetkę?
bo tak jak opisałeś to może być cokolwiek - brudne filtry, brudny gaźnik, zawalony brudem wariator który się zacina, zacinający się korektor.. itd

Wombat napisał:

a co się dzieje z silnikiem w czasie kiedy tak nie chce przyśpieszać? silnik się wkręca ale nie jedzie czy silnik też nie ma ochoty zakręcić się wyżej? to sie dzieje losowo? tylko po potężnym pałowaniu? czy prawie na zimno też?
jak wtedy reaguje na manetkę?
bo tak jak opisałeś to może być cokolwiek - brudne filtry, brudny gaźnik, zawalony brudem wariator który się zacina, zacinający się korektor.. itd

Silnik nie ma ochoty, spadają obroty (nie mam obrotomierza, tak na słuch). Za każdym razem to samo, nie ma wpływy czy silnik jest zimny czy ciepły. Dodam, że to się stało gdy zmieniłem rolki. A może to jest wina złych dobranych rolek do sprężyny centralnej?

no o skoro to się stało dokładnie po tym drobnym szczególe który pominąłeś - że wsadziłeś ręce w wariator i robiłeś tuningi.. to tam szukaj przyczyn. Może ci się zacina wario

Może nie tak od razu, ale po jakimś miesiącu. I nie robiłem tuningu tylko z tych starych były kostki do gry.

No i z tych nowych też mogą byc juz te kostki

No to sprawdzaj wszystko co napisałem wyżej. A na końcu jak nic nie wyjdzie zrób sobie pomiar kompresji - bo może on się zaciera.