Amortyzator

Witam jak rozkręcić amortyzator ??

wykrecasz go ze skutera a pozniej z góry taką srube odkrecasz i masz rozkrecony ale bez specjalnych sciagaczy tego nie zrobisz bo ci wystrzeli ze jak w twarz dostaniesz to na wylot przejdzie

jest taka śruba na dole ale ona się obraca z całym środkiem

musisz zablokować czymś ten środek. W samochodach robię to żabką hydrauliczną taką do rur od centralnego, ale tam jest więcej miejsca.

podjedz do jakiegoś mechanika samochodowego, oni mają takie specjalne ściągacze i ci to zrobi

dziękuje za odpowiedzi sam już odkręciłem

Może więcej info ? Mi nie chcieli tylnego naprawić ;/ powiedzieli że to gazowo olejowy i 1 razówka…

A mi cieknie i nie wiem czy go naprawiac czy kupić nowy

Mi ciekł to je??dziłem… Po miesiącu dobijał nadkolem do koła xD Używka ideał - 80zł z allegro :stuck_out_tongue:

A więc ja to zrobiłem tak: najpierw wkręciłem amorek w imadło pu??niej zwiększyłem jego twardość, następnie oczyściłem gwint i go popsikałem smarem w spraju, pu??niej to już kręciłem ok 20 obrotów puki się zaczeło odkręcać, ale jeszcze można zeszlifować nakrętkez dwuch stron lekko żeby gwintu nie naruszyć i też zejdzie bez problemu, wydaje mi się, że można też pnełmatem (nie prubowałem)