Alarm w chińskim skuterze.

Jak adlaczyc alarm w Magnusie Solatio??

zobaczyć jaki to alarm, gdzie jest podłączony i jak - i go wyłączyć.

Zlokalizuj alarm. Zapewne będzie pod przednią czaszą. Odłącz go od instalacji, a w jego miejsce wepnij kostkę z mostkiem. Ta kostka powinna być gdzieś dopięta w pobliżu alarmu. Chodzi o to, że po odłączeniu alarmu zazwyczaj nie można zgasić silnika, a kabelek w tej kostce zamyka obwód gaszenia.

Tak, to wygląda:

http://obrazki.elektroda.pl/3676069200_1345200313.jpg

Dokładnie, W chinolach jest specjalna kostka na alarm tuż przy kostce od stacyjki.

Ma może ktoś zdj jak to wygląda pod czszą??

Wie moze ktos jak w tym chinolu sie wymienia zarowke w tylnym migaczu?

Odkręcasz i masz i coś jeszcze potrzebujesz

wlasnie w chinolach nie da sie odkrecic zarowk jest poprostu wlozona

Ten maluch to inaczej zwana bassa50, tam trzeba połowe tyłu rozkręcić by żarówkę wymienić,należy odkręcać plastiki, innej opcji nie ma.Powodzenia.tylko nie połam czegoś. A jeśli chodzi o alarm, to tak jak koledzy piszą, pod przednią czaszą powinien być,nie wielkie czarne pudełko z kostką dopiętą do elektryki,jak to rozłączysz, no musisz wpiąć koste z mostkiem.

jak zlacze kostke kalblem tak jak pokazal kolega wyzej (J23) to skuter gasnie takze przy przekreconym kluczyku prosze pomuzcie!

A czy zlokalizowales alarm? a tą kostkę skąd masz ? była tam gdzieś przyczepiona ? jest to oryginał ? czy sam robiles ?. z tego co piszesz to wychodzi na to że pomyliłeś kable, bo ta tej wtyczce jest gaszeie, kierunki LiP, + zasilania ,masa, jak i też odpalanie

Ta kostka zostala odpieta od alarmu. Muglby mi ktos przyslac zdj ktore z ktorym mam podlaczyc (takie zdj jak przyslal mi "J23" )

file:///C:/Users/PC/Desktop/IMG_20140226_105534.jpg
nwm jak połączyć kabelek tak abym mógł gasić skuter normalnie ze stacyjki.

jeśli masz taką samą kostke jak na zdjęciu i jest to oryginał to musi być poprawnie. Jeśli nie masz i sam kombinujesz , to popatrz na kostkę z zdjęcia i połącz przewody jak na zdjęciu,tylko pamietaj że kostka ma jęzczek, i jak źle połączysz to będziesz ci gasł, a jak jeszcze inaczej ŹŁE połączysz to coś zjarasz.

Na kostce na zdjęciu jezyczek masz przy palcu serdecznym(fuckOff) ,ułóż w palcach swych tak samo , i popatrz czy masz poprawnie połączone w kostce. Jeśli tak, i dalej ci gaśnie to znaczy że masz coś poprzestawiane i dziwne że alarm działał. Dla tego że jak już ktoś napiał w hunolach jest ta kostka celowo pozostawiona ,by bez grzebania wpiąć moduł alarmu, a do naszych hinoli pasuje 80% alarmów od skuterów i motocykli.

Rainy napisał:

file:///C:/Users/PC/Desktop/IMG_20140226_105534.jpg
nwm jak połączyć kabelek tak abym mógł gasić skuter normalnie ze stacyjki.

Wrzuć zdjęcie na forum, a nie dajesz ścieżkę dostępu do TWOJEGO kompa. popatrz co robisz .

Prosze pomuzcie ktory z ktorym mam polaczyc???
http://obrazki.elektroda.pl/8945113600_1393505452.jpg

Od tego oczka - zatrzasku mostek robisz dolny lewy z środkowym. Ale może zdjęcie nie wyraźne ,lecz wydaje mi się że na narożniku nie masz przewodu.

http://www.skuterowo.com/content/8945113600_1393505452-bis.jpg

To jest na pewno kostka gdzie był alarm wpięty ?

tak zgadza sie nie ma tam przewodu ale juz sie z tym uporalem

To jeśli nie jest to owiane tajemnicą, to podziel sie tym jak to zrobiłeś, zapewne przyda się innym.

>Rainy< a zapodaj tu fotki kostek i kabli z twojego solatio .mnie interesują wszystkie kostki pod czaszą i pod lampą główną.