Akumulator-problem z ładowaniem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Akumulator-problem z ładowaniem

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 8 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #53697 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe nicki8593
  nicki8593
  Użytkownik
  • Postów: 8

  Witam mój problem dotyczy ładowania akumulatora V12 a mianowicie mam prostownik z relacją prądu i nie wiem na ile go nastawić aby nie zepsuć akumulatora. I tak przy okazji jak to odczytać: STD: 0,7A x 5~10h or QUICK: 3.0 A x 1.0h jest to napis który znajduje się na akumulatorze może to banalne pytanie ale jeszcze nie jestem w tym dobry jeśli chodzi o skutery 🙂

  #53745 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 927

  O ile pamiętam akumulator najlepiej ładować prądem o wartości w okolicach 10% wartości prądowej akumulatora. Ładowanie wyższym prądem skraca czas ładowania, ale też skraca żywotność akumulatora lub go może uszkodzić .
  W przypadku akumulatorów do skuterów zalecałbym wartość STD

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Akumulator-problem z ładowaniem
Informacje o Tobie: