Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam…Mam problem z aku, poniewaz jak go naladuje to na drugi dzien jest rozladowany;/ Niewiem czym to jest spowodowane… Mozecie mi powiedziec gdzie znajduje się pradnica w skuterze ktora laduje aku?

Anonimowy

A akumulator jest nowy? Bo jak nie, to najpewniej zakończył swój żywot i należy zakupić nowy 🙂 swoją drogą polecam żelowy bez obsługowy, najmniej z nimi problemów jest.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Anonimowy

no ale co mi z tego ze kupie nowy aku??jak moze gdzieś byc cos nie tak i znowu będzie się rozladowywal;/ :-/

Anonimowy

Zużycie akumulatora objawia się właśnie w taki sposób jaki napisliście, więc najprawdopodobniej jest zużyty. Najlepiej pożycz od kogoś aku i wtedy zobacz czy będzie się działo tak samo. Jeśli nie, kup nowy – jeśli tak, wtedy będziemy myśleć. Nie ma co gdybać.

Anonimowy

hmm..niebede pozyczal od kogos aku bo jak jemu zwale to bede jeszcze mu musial kupowac :-/ mam zalozone neony i moze cos jest nie tak,wiec doleje wody do aku jak będzie mało(woda ma zakrywac te w srodku to takie co jest) naladuje i zobacze co będzie się dzialo :-/

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Anonimowy

Może jak robiłeś instalacje to zrobiłeś gdzieś zwarcie i wyładowywujesz aku? Ale najprawdopodobniej musisz kupić nowy i nie będzie problemu, ja miałem tak samo.

Anonimowy

Jest sposób na sprawdzenie aku. weź woltomierz i sprawdź ile ma bez niczego – nie przekręcaj stacyjki. Najlepiej jak będzie miał ok. 13. Potem podłącz aku pod jakąś cewkę (jakieś uzwojenie)- żeby miał obciążenie – na woltomierzu nie powinno spaść poniżej 12 – jak spadnie to kaplica i nowy aku do kupienia. Warto jeszcze sprawdzić czy masz dobre ładowanie. Po prostu wykręć aku i odpal z kopki – jak odpali i po jakimś czasie zgaśnie lub nie zgaśnie w ogóle to ładowanie jest jak nie odpali to masz przyczyne rozładowanego aku. Warto przejrzeć instalacją czy nie masz gdzieś przedartej izolacji kabla – to może był też przyczyną.

Anonimowy

Nie do końca tak jest… Ciężko znaleźć taką cewkę – np przekaźnika ma za duży opór, jeśli dasz zbyt mały to zrobisz najzwyklejsze zwarcie… Na początek podłącz najzwyklejszy woltomierz i zanotuj napięci przy zgaszonym i odpalonym silniku. Jeśli będą prawidłowe to sprawdzisz pobór prądu – jeśli on też będzie normalny to akumulator do wymiany.

Anonimowy

Przecież jak skuter ma alternator to nie odpali bez aku(Przynajmniej mój pan od fizyki tak mówił.) i to też żadna metoda do sprawdzenia.

Anonimowy

~nsb – Jakaś nowa teoria ❓ Alternator przekształca ruch na prąd, który jest stabilizowany przez regulator napięci, a następnie ładuje akumulator… Jeśli go nie będzie to ten prąd pójdzie np na kierunkowskazy ale co to ma do tego czy skuter odpali PS oczywiście musisz odpali go z kopniaka…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie