Aerox nie odpala po zmianie gaźnika

Witam, posiadam yamhę aerox z 2015r. Postanowiłem założyć jej większy gaźnik dellorto 17,5. Wszystko podłączyłem i skuter w cale nie chce odpalić, to znaczy raz na początku odpalił na jakieś 2 sekundy i dalej nic. Na poprzednim gaźniku (dellorto 12) palił od strzała zimny czy ciepły. Gaźnik kupiłem nowy https://sklep.mieloch.pl/produkt/gaznik … ezacy.html (daję link do niego). Kompletnie nie wiem co robić. Napiszcie mi proszę co mogłem źle zrobić, cokolwiek.

wyregulowac gaźnik, dobrać dysze, sprawdzić poprawnośc montażu

A po co zakładałeś większy gaźnik jak poprzedni był sprawny?
Chcieliśmy szybciej jeździć tak? Taki tuning bez zastanowienia?

Większy gaźnik zakładałem z powodu gdyż, wcześniej założyłem sportowy wydech stage6 pro replica i fabryczny gaźnik po prostu nie dmoagał. Skuter po rozgrzaniu, ciężej się wkręcał i jasne było to że potrzeba mu większego gaźnika. Nie pisałem w poście by uzmysłowić mi po co zakładałem większy gaźnik tylko jak zrobić by odpalał.

dobrać dysze i wyregulować. zakładając że wszystko jest szczelne. jaką dysze główną miał stary gaxnik 12mm a ją dysze ma ten nowy? to samo dysze ssania

Dysza w 12 była 70 w 17,5 jest 80. Założyłem tą 70 do tego 17,5 i jest to samo. Założyłem jeszcze dla pewności ten stary gaźnik by się upewnić czy to na pewno wina gaźnika i na tamtym skuter odpala i jeździ.

a dysze ssania?
bo jak na razie to założyłeś jeszcze większy (wydajniejszy) gaźnik z jeszcze większą dyszą. Potem do tego WCIĄŻ wydajniejszego gaźnika założyłeś starą dysze - to zapewne wciąż za dużo. Zwłaszcza że na zimnym jeszcze działa ssanie.
Tak wróżąc z palca to wciąż go zalewasz. Może sprawdź ten nowy gaźnik na dyszy o 10-20 mniejszej

Zamawiam komplet dysz i jak odpali to dam znać