Aerox gaśnie przy manetce na fuul!! Pomocy

Witam posiadam Aeroxa i mam problem tego typu ze skuter rusza normalnie ale gdy manetka dojdzie do konca zaczyna gasnac jezeli wcisne ssanie bede je trzymal to po kilku sekundach skuter odzyskuje swoaja moc i jedzie jak potrzeba jak manetke puszcze to jest od nowa to samo. Prosze o pomoc

Sam Sobie odpowiedziales na pytanie ;) dodajac ssania dajesz wieksza dawke paliwa.
Srubke do regulacji mieszanki odkrec w lewo o 1/4 obrotu i przejedz sie kilka kilometrow (3,4km) zeby skuter przyzwyczail sie do nowej mieszanki. Jesli to nic nie da to jeszcze raz o 1/4 obrotu. Az do pelnego obrotu. Wtedy zostaje wyczyszczenie i regulacja gaznika poprzez iglice.
Pozdrawiam.

Podkrecilem go w prawo poniewaz mi gasl jak chamowalem i chcialem zeby np jak go odpale zeby nie gazowac tylko zeby poprostu chodzil nie wiesz moze jak to zrobic?

Przejedź się, sprawdź kolor świecy.

A potem to co kolega mówił, reguluj mieszankę i będzie miodzio : >

To co napisalem mielo miejsce wczoraj skuter stal cala noc dzis rano chcialem go odpalic juz sie nie da. co mam zrobic? prosze o pomoc.
Czy teraz jak wyreguluje w prawo mieszanke to skuter zacznie palic?

Nie w prawo tylko w lewo :) w prawo zmiejszasz mieszanke a Ty musisz zwiekszyc :)

ale ja zmniejszylem ja 2 dni temu jezdzilo wszystko git i wczoraj wieczorem zacza gasnac tak jak napisalem wyzej dzios chcialem go odpalic i nie da rady. rozkrecic plastiki i zwiekszyc mieszankle?

Opisze cala sytuacje kupilem roxa w srode nie podobalo mi sie to ze jak go odpalalem musialem gazowac zeby nie zgasl tak samo przy chamowaniu np na skrzyzowaniu wiec dlatego w piatek podkrecilem gaznik w prawo i juz nie gasl przy odpalaniu do soboty wieczora jezdzil normalnie super gdy wieczorem zacza mi gasnac przy manetce na full wiec go odstawilem do domu dzis chcialem go odpalic i nie da rady. mam odkrecic plastiki i zwiekszyc mieszanke? to cos da? czy zatarlem go?

Nie zatarłeś........ Odkręc w lewo o 1/4 obrotu i go odpal i zobacz jak będzie, jak będzie troche lepiej ale jeszcze będzie przygasał to jeszcze raz o 1/4 obrotu. i tak kombinuj.

Witam, jestem tu nowy, właśnie patrzę pod jaki temat się podpiąć. Mam na sprzedaż 2 skutery (dodane nawet ogłoszenie na tej www)MBK Nitro i Ludixa. Oba stały ładnych kilka miesięcy pod chmurką, kupiłem je dla siebie,ale remontuje chatę więc gotówka ważniejsza. Oddam okazyjnie oba najlepiej razem. Ale... :) Aerox ma podobne objawy jak u założyciela tematu,nic w nim nie robiłem bo laikiem jestem, a Ludix chyba łapie lewe powietrze. Pytam was mniej więcej o przyczyny "awarii" tych 2 sprzętów,żeby kupcowi powiedzieć co i jak. Z góry dzięki za odpowiedzi.

wystawione masz? jeśli tak daj linki, może kupie

http://tablica.pl/oferta/dwa-skutery-w-cenie-jednego-yamaha-aerox-mbk-nitro-peugeot-ludix-CID5-ID3ii6Z.html