Aerox Brak prądu/ładowania

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Aerox Brak prądu/ładowania

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 8 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #676830 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Cześc wszystkim. Mam problem w swoim aeroxie. Nie ładuje mi akumulatora (jest nowy, starego tez nie laduje) , nie mam światła z przodu. Do póki akumulator trzyma wystarczające napięcie dla modułu zapłonowego DC skuter chodzi pięknie po czym gaśnie z braku prądu. Mam dostęp do kostki prądnicy. Są tam cztery kable. Biały, czarny, żółto czerwony i biało niebieski. Czarną końcówkę miernika daję do ramy skutera, czerwonym sprawdzam napięcia. Na białym jest ok 12v na wlaczonym czy wylaczonym silniku. Stabilizator napięcia jest nowy nieużywany, robi się ciepły podczas pracy, czyli dobrze. Na pozostałych jest znikome napiecie rzedu dziesiątych Volta. Proszę o pomoc w przywróceniu ładowania. Zapłon mam 12-cewkowy, sprawdzałem kable od statora, cewki wyglądają dobrze, nie ma syfu żadnego. Już nie wiem co robić.

#676844 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Sprawdzilem kable i bezposrednio z prądnicy do stabilizatora jest dobre przejscie. Mam pytanie. Czy zielono biały kabel, który przechodzi w czarny w instalacji powinien miec polączenie do masy?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #676845 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

rozumiem, że pomiaru dokonujesz przed regulatorem ? Jeżeli tak to przed regulatorem mierzysz prąd przemienny a nie stały. Prawdopodobnie masz przebicie w zwojach iskrownika lub spalone uzwojenie. Prawdopodobnie iskrownik do wymiany. Przewód biało niebieski to sygnał dla modułu zapłonowego. Prawidłowe napięcie prądu przemiennego dla iskrownika to przedział 20-90V. Co do przewodu zielonobiałego… sprawdź czy masz cewki umasowione, odkręć koło magnesowe i zobacz, czy którakolwiek końcówka zwoju jest przylutowana do obudowy iskrownika, jeżeli tak to masz cewki umasowione i nie musi być dodatkowego połączenia masy. Jeżeli nie masę musisz podłączyć do masy pojazdu. Jeżeli masz moduł DC i do tego światło z przodu nie świeci to masz tam iskrownik 3 fazowy odpowiedzialny tylko za ładowanie akumulatora, w takim wypadku cewki nie są umasowione a co za tym idzie zielonobiały może być masą.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 8 miesiące, 3 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811.
    Nie pomagam na priv 😉
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 8 miesiące, 3 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811.
    #676852 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Tak wygląda stojan. To jest bezmasowy czy umasowiony?

stojan aerox

stojan aerox 2

#676856 Odpowiedź
    Szumek811
    Użytkownik

Masowy, na drugim foto jest łącznik do miejsca mocowania (taka blaszka). Jest to stator z jedną fazą ładowania oraz odczepem na światła. Wymień stator i będzie ok.

Nie pomagam na priv 😉

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #676858 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dzięki za pomoc. Sprawdziłem napięcia tak jak napisałeś i na białym i żółtym mam poniżej 10v. Zamówiłem już stator, wymienię i dam znać. Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Powinien być zamontowany tak jak na foto 1 czy 2? W sensie blaszką masującą do mnie czy do karteru?

#676860 Odpowiedź
    Szumek811
    Użytkownik

Przewody mają być w stronę karteru

Nie pomagam na priv 😉
    #676956 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Wymieniłem stator, wszystko podłączyłem i jest problem. Multimetr podpięty pod akumulator, zapłon na on i podczas kopania gwałtownie spada napięcie na akumulatorze, skuter nie odpala a biały przewód od ładowania nagrzewa się. Co może być nie tak?

#676967 Odpowiedź
    Szumek811
    Użytkownik

Gdzieś masz zwarcie

Nie pomagam na priv 😉
    #677210 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Przed chwilą sprawdziłem i między połączeniami lutowanymi na statorze (żółty i biały przewód) jest przejście. Tak chyba nie powinno być?

I jeszcze żółto czerwony kabel (ładowanie) łączy do masy.. Kupować nową instalację?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
Odpowiedz do: Aerox Brak prądu/ładowania
Informacje o Tobie: