AC na skuter

Witam!
Czy można wykupić AC na skutera?Jak tak to w jakiej cenie?W jakim towarzystwie ubezpieczeniowym?Chodziło by mi też o takie przed kradzieżą.
Pozdrawiam :)

A co to jest skutera ?
Moze chodzilo Ci o ac na skuter ?

Szczegółów się nie czepiaj.Tak chodziło mi o AC na skuter.

Tak - można, zapewne w różnych przypadkach różnie to kosztuje w zależności od miejsca zamieszkania i wartości skutera - ja właśnie wykupiłem OC, AC, NW na swojego i wyniosło mnie to 287zł. OC 30% zniżki, AC i NW bez zniżek.

To czyli przy 60% zniżkach wyjdzie mnie to jeszcze taniej.A w jakiej firmie ubezpieczałeś?

Tylko PZU sie nami interesuje. :-)

mxx_rs napisał:

A co to jest skutera ?

Skutera - to od deklinacji słowa skuter. To słowo jest tu użyte w "dopełniaczu". Tutaj dokładna odmiana: http://odmiana.net/odmiana-przez-przypadki/skuter

W zeszłym tygodniu ubezpieczałem swój skuter (Honda Vision 50 cm3) w PZU. Składka za rok OC/AC/NNW(do 15 tyś. zł) wyniosła mnie ok. 650 zł, przy czym oprócz samego skuteru doubezpieczyłem również akcesoria dodatkowe, tj. szybę oraz kufer. Nie jest to niska kwota, jednak nie posiadam dużych zniżek.

Dla ciekawości, w salonie Hondy zaproponowano mi, zdaniem doradcy, bardzo korzystną ofertę "dealerską" z Allianz w kwocie 816 zł (OC/AC/NNW). Jak widać nie była to całkiem korzystna oferta skoro na rynku znalazłem tańszą i na większą wartość (skuter + akcesoria). Warto podkreślić, że w Allainz obowiązuje wzwyżka za wiek do 29 lat, która wynosi 40%.

Aron napisał:

mxx_rs napisał:
A co to jest skutera ?

Skutera - to od deklinacji słowa skuter. To słowo jest tu użyte w "dopełniaczu". Tutaj dokładna odmiana: http://odmiana.net/odmiana-przez-przypadki/skuter

Ale powinno zostać użyte w bierniku, bo w dopełniaczu brzmi co najmniej dziwnie ;) Tak jak wsiada się na (co?) skuter a nie skutera i o to chodziło mxx_rs.

To czyli na mojego torosa jaki byłby wydatek i czy można sprawdzić to jakoś przez neta?

Aron napisał:

mxx_rs napisał:
A co to jest skutera ?

Skutera - to od deklinacji słowa skuter. To słowo jest tu użyte w "dopełniaczu". Tutaj dokładna odmiana: http://odmiana.net/odmiana-przez-przypadki/skuter

Dziękuję za wyjaśnienie tyle, że jeszcze zapomniałeś wyjaśnić tym wszystkim którzy używają "skutera" zamiast "skuter" w mianowniku.
Chyba, że uważasz, że takie fragmenty jak ten poniżej są ok ->
kupiłem skutera i teraz tego skutera muszę gdzieś ubezpieczyć.
Kolega też ma skutera i on płaci 100 zł więc ile ja zapłacę za OC na swojego skutera ...

Whistler napisał:
Ale powinno zostać użyte w bierniku, bo w dopełniaczu brzmi co najmniej dziwnie

mxx_rs napisał:
Dziękuję za wyjaśnienie tyle, że jeszcze zapomniałeś wyjaśnić tym wszystkim którzy używają "skutera" zamiast "skuter" w mianowniku.

Nie jestem specjalistą, aby zajmować stanowisko, jednak uważam, że "dopełniacz" jest tu jak najbardziej na miejscu! Z przykładów przytoczonych przez mxx-rs wynika, że nie powinien być on w ogóle używany - a to jest oczywiście nieprawda c`nie? Jako że zarówno dopełniacz i biernik odpowiadają na pytanie "kogo?" obie formy są poprawne i nie wykluczają się wzajemnie.
Ps. Idę zaraz zrobić fotkę swojego skutera ;-)

OC,AC,NNW,Assistance za Honde o wartości 7600zł. 20% zniżek - 550 zł w Allianz.

a właśnie. Przypuśćmy, że mam OC w PZU za 117 zł. Skuter - wartość 1599 zł. Jak z tym AC jest? W PZU pewnie wyjdzie taniej, a i takie pytanko: musi być zabezpieczenie dodatkowe oprócz blokady kierownicy?
Ile by mi te AC wyniosło? Jak sobie teraz naprawie swoją torosinke, to chciałbym sobie kupić AC na niego, aby w przyszłości mi ubezpieczalnia naprawiała skuter np. po spotkaniu z łosiem

Zwykle wystarczy jedno zabezpieczenie czyli blokada. PZU rzadko jest tańsze, natomiast nie wiele ubezpieczalni oferuje cały pakiet na skutery/motocykle. Np. Link4 nie oferuje AC. Hestia nie ma Assistance.

Nie wiem czy warto liczyć na naprawę od ubezpieczyciela. Można liczyć głównie na rekompensatę w razie kradzieży.