A1 + 125/50 ccm. Konsekwencje

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) A1 + 125/50 ccm. Konsekwencje

Ten temat zawiera 30 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 31 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Yoo, yoo ; ]

Mam taki dylemat ponieważ niewiem co dzieje się kiedy mamy kontrole policyjną, prawko A1 i jedziemy na 125/50 ccm.. Możemy prowadzić taki pojazd czy nie ? Jakie konsekwencje ?

Nie wybrechtajcie mnie du*pą, mój pierwszy post. :573:

Anonimowy

Hmm…
    Konsekwencje 125/50 po złapaniu i pokapowaniu się przez policje będą takie same obojętnie czy masz A1 czy też nie 🙂 (ogromne)
    Tyle, że potem jeśli nie masz A1 to dodatkowo płacisz 500zł za brak uprawnień 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Anonimowy

hmm a nie można powiedziec ze jest po wymianie silnik ? przecież teraz silnik jest częścia wymienna nie tak jak kiedys…

Anonimowy

No niby tak ale mi chodzilo tylko o to co stanie się kiedy będziemy mieli 125/50, A1 i kontrolę policyjną. Kalin kiedyś Mi mówił, że to podchodzi pod jakieś oszustwo i można nieźle się wpakować… Prawda to ?

Anonimowy

jak Cie złapią, sprawdźą widzą A1 prawko i zarejestrowane na 50 i tyle to nic nie zrobią, ale niedajboże że gliniarz będzie bardziej upierdliwy zacznie oglądać, niedajboże się zna i połapie się że to jest 125 zarejestrowane na 50 to podchodzi to pod oszustwo państwa i płacisz ogromną karę także jak masz prawko A1 to ja bym wolał zarejestrować to na 125 spowrotem, problemu nie powinno być, na stacji diagnostycznej powiesz że miałeś karte motorowerową i wsadziłeś silnik 50ccm dlatego na 50 zarejestrowane a teraz zdałeś A1 i wsadziłeś 125 silnik i nie powinni się czepiać.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

Tak tylko właśnie jak masz 125/50 i chcesz przerejestrować ten sam motor na 125 to wtedy mogą się przyczepić. Ciekawe czy ten twój bajer by przeszedł .. ?

Anonimowy

a czemu miałby nie pójść? możesz też powiedzieć że kupiłeś takie coś zarejestrowane na 50 ale chcesz mieć wszystko ok i przerejestrować z powrotem na 125 ale tu by się mogli zacząć czepiać itp.
    Według mnie to najlepiej powiedzieć że wsadziłeś silnik 50ccm a teraz jak zdałeś A1 to wróciłeś z powrotem do 125. według mnie nie mają się czego czepiać bo jak jest zarejestrowane na 50ccm to gdzieś powinny być papiery że został zmieniony silnik czy coś a teraz wsadziłeś 125 a starą 50 sprzedałeś i według mnie sprawa jest jasna 😛

Anonimowy

pns napisał:

hmm a nie można powiedziec ze jest po wymianie silnik ? przecież teraz silnik jest częścia wymienna nie tak jak kiedys…

Hmm… ja na miejscu policjanta zapytałbym się: Czemu nie założyłeś znów silnika 50ccm ? Albo nie zarejestrowałeś na motocykl ? ;P

Anonimowy

No tak ale wiesz jakie jest prawo. Wydaje Ci się, że nic złego nie robisz a jak Ci dopierdzielą coś to się nie połapiesz. Różnie to bywa. I dzieki za wyjaśnienie ; ]

Anonimowy

Ekhm … Mam runnera 180, prawka nie mam czyli jedzdze wiadomo jak. We wtorek niebiescy koledzy zatrzymali mnie na suszarkę – 120km/h i jakie konsekwencje ? mandat 400zł i to wszystko …

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 31 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie