A jak jeździcie w zimne dni, to wzrosło Wam spalanie ?

zauważyłem że moja Yamaszka połyka teraz tak koło 3 litrów benzynki na 100 km, a dotychczas wystarczało jej 2,6... czyli 0,4 litra więcej, tylko za sprawą dłużej pracującego ssania i niedogrzania silnika ? Też tak macie ?

A może jest żwawsza i bardziej rżniesz?

Mnie się wydaje, że silnikom chłodzonym powietrzem to nawet taka pogoda (temperatura) służy lepiej przy dłuższej jeździe. Latem to katorga, zwłaszcza dla żeliwnego. Więc zakładam, że i spalanie mniejsze powinno być. Chociaż to zależy, czy jeździsz sam bez obciążenia dodatkowego, czy z kimś i bagażem. Większa masa to większe spalanie. W przypadku chłodzenia cieczą nie powinno być dużych różnic ze względu na porę roku.

Ja ma Kymco Agility i pali tyle samo ale za to wolniej jedzie. Już nie idzie 78 tylko 70 chyba za zimno. Jak jest wyższa temperatura otoczenia to predkosc lepsza. Moze to kurtka i spodnie ( wersja zimowa) dają taki opór powietrza ze hamują :)

Co do twojego spalania to moze faktycznie dłużej ssanie działa i taki wzrost. Tankujesz na tej samej stacji? Może warto świece zobaczyć czy szczelina odpowiednia? Tak głośno myśle. A jak miałem mało oleju w silniku to palił mi wiecej moze tez tam zerknij. To nic nie kosztuje a sprawdzic warto.

Spójrz na to inaczej, to zaledwie dwie szklanki więcej na 100 km. Albo jak wolisz mniej niż 2.25 zł. Aż tak cierpisz z tego powodu? :)

U mnie zauważyłem Radek w X-max też takie coś,jak przychodzi jesień i jest zimno,czy dodatkowo zaczyna padać zimny deszcz to spalanie w mieście podnosi się o jakieś 0,3-0,4 l. na 100km.Ale żadnego uszczerbku na v-max nie stwierdziłem,jak idzie latem to tak samo jesienią i zimą jak jest mróz i suche ulice bez śniegu 125km.h śmiga.

Skuter chłodzony powietrzem zimą bardzo ciężko rozgrzać i stąd palić może więcej. Te pojazdy są konstruowane do jazdy w cieplejszych warunkach. Jazda na full gazie nigdy nie jest zalecana.

Yamaha x-max 125 to full elektoroniczny wtrysk i pali jesienią i zimą więcej.

Ma chłodnicę i wiatrak.

A może to chodzi o filtr powietrza gąbkowy, który po wilgotnej nocy gorzej przepuszcza powietrze?

Poczekaj do Maja na cieple dni i zobaczymy czy cos sie zmieni ;)

Dzięki za wszelkie informacje. Dziś tankowałem ponownie i wyszło ok. 2,9 litra benzynki na 100 km. Czyli w stosunku do wcześniejszego tygodnia kiedy było zimno jak cholera, (poniżej plus 5 stopni) to już o 0,1 litra spadło (teraz średnio koło 10-12 stopni na plusie).
Ja nie marudzę, nie cierpię z tego powodu, a jedynie pytam, bo to pierwszy skuter w moim życiu i jeszcze wszystkiego o nim nie wiem. Filtry sprawdziłem są ok, oleju nie ubywa... i jestem bardzo zadowolony z tego powodu, bo właśnie kończę w tym sezonie 6 tysiączek km i nie dolałem ani grama oleju. To jak na przebieg 40 tys km uważam, że sukces. Prędkość maksymalna i przyspieszenie mimo chłodów bez zmian, a chłodniejsze powietrze mam wrażenie, że nawet sprawia, że praca silnika jest ładniejsza.

Robertonos napisał:

Yamaha x-max 125 to full elektoroniczny wtrysk i pali jesienią i zimą więcej.

Ok, tu moja niewiedza.:)