A czy lepiej od B

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy A czy lepiej od B

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 miesięcy, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #690143 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Ambroży
  Ambroży
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Cześć,

  mam pytanie. Jak lepiej zacząć przygodę z motocyklami ? Zastanawiam się nad sobą, jestem kompletnie goły pod kątem doświadczenia. Kompletne, kompletne zero.
  Lepiej kupić 125ccm, przejeździć sezon i tu się uczyć na własną rękę, a później prawko A, czy może lepiej zapisać się od razu na A, uczyć się na czymś większym pod okiem instruktora, nabyć poprawnych nawyków i pierwsze kroki stawiać już w szkole jazdy ?

  Jak pisałem wcześniej- jestem kompletnym żółtodziobem a chciałbym zacząć rozsądnie. Ani jedna ani druga opcja nie jest dla mnie jakąś barierą finansową, więc proszę o pominięcie tej kwestii.

  Domyślam się, że jeśli zacznę od prawa jazdy i nauki na motocyklu szkoleniowym o pojemności (zazwyczaj) 500 ccmm+ to jako pierwszy motocykl tez zapewne kupię 500-tkę.

  Pytanie dodatkowe: Lepiej nowy „chińczyk” czy kilkuletnia Honda/Yamaha/KTM ? Mowa oczywiście o pierwszym motocyklu.

  Bardzo dziękuję.

  #690148 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 462

  to wszystko zalezy od tego na ile czujesz że ogarniesz (a potem jeszcze od tego co z tego co ci sie wydawało bedzie prawdą).
  Jakbyś miał doświadczenie w jeździe z B.. już nie bał się ruchu, przewidywał, myślał z wyprzedzeniem to byś miał czas na to żeby dużo uwagi poświecać samej technice jazdy na moto.
  A jak nie masz doświadczenia z jednośladem to lepiej mieć te kilka godzin na placu nawet tylko po to żeby sama obsługa motocykla już cię nie absorbowała, stała się odruchem.. utrzymywanie równowagi, pozycja, nie myślenie gdzie masz sprzegło czy hamulec.
  Sporo moich znajomych miało wywrotkę dopiero tuż po odebraniu prawka. Już mieli papier i przekonanie że umieją i jakaś prosta sytuacja lub zmęczenie ich przerosło/zaskoczyło.

  Sa tacy co ogarniają w 20 minut a sa tacy co i 20 godzin im mało. To strasznie indywidualne. Wiec nie ma dobrej rady dla ciebie. To ty siebie znasz najlepiej.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: A czy lepiej od B
Informacje o Tobie: