Z drugiej ręki: Jak się nie naciąć

Akurat na mnie słowa tanio i okazja działają odstraszająco bo wiadomo od razu że coś jest nie tak. Pokrywę polecam otworzyć gdyż zdarza się że wał ma zjechane frezy a wtedy przeciw talerz jest dospawany do wału. Nie da rady wtedy zmienić nawet rolek. Patrzymy czy lagi się nie pocą. - Kontrola akumulatora. - WTF?

Jestem ciekaw kto Ci pozwoli otworzyć karter? ;p

Kontrola pasa napędowego. (Nieobowiązkowe, bo sprzedawca może się nie zgodzić na otwarcie przekładni) - Jeśli jest taka sytuacja to znaczy że ma coś do ukrycia i ja bym podziękował.

qaz - ja jak kupowałem to sprzedawca nie miał żadnych oporów żeby odkręcić parę śrubek.Byłem ciekaw w jakim stanie jest dzwon,przy okazji wycyganiłem pasek napędowy.Co innego jeśli kupujemy na giełdzie.

znając życie nie wszyscy sprzedający są tak wyrozumiali;)

Akurat to należy zrozumieć, gdyż zainteresowanych kupnem skutera może być wiele osób. Każda z nich może obejrzeć skuter, przejechać się, zażądać pokazania tego czy owego, ale nie musi go kupić. Zakładanie nowej uszczelki lub składanie pokrywy na silikon nie musi odpowiadać sprzedawcy. Ponadto kolejni zainteresowani nie muszą być wyrozumiali widząc świeży silikon na pokrywie. Według mnie o otwarcie pokrywy powinniśmy prosić tylko, jeżeli jesteśmy naprawdę zainteresowani kupnem i od oględzin zależy podjęcie naszej decyzji. Jeżeli w ten sposób przedstawimy sprawę, uczciwy sprzedawca prawdopodobnie zgodzi się pokazać napęd. Wszystko jednak zależy od naszej postawy wobec sprzedającego i tego, czy towar wymaga takich oględzin.