Uwaga na: Koleiny

Tomek, mylisz się. Oto, czym naprawdę są koleiny: http://demotywatory.pl/1920415/Mielismy-to-przed-Niemcami :D. A tak poważnie, to jeżeli koleiny są jeszcze takie jak na zdjęciach w arcie to strachu nie ma. Gorzej, jeśli wyglądają jak na foto powyżej. Według mnie podstawą defensywnej jazdy skuterem jest takie wybieranie trasy, aby unikać niemiłych niespodzianek jak koleiny, roboty drogowe, ruchliwe skrzyżowania na których musimy ustępować innym i szybko włączać się do ruchu przez kilka pasów itd. Obecnie wolę jechać do pracy okrężną drogą i nadłożyć 1km, niż jechać po odnawianym asfalcie, piachu, tarce i innych niespodziankach, które codzień po pracy zostawiają drogowcy na tej ulicy.

Spróbujcie zjechać z Wisłosztrase w Trasę Toruńską i na wysokości Neste (tej górnej) zjechać z pobocza na prawy pas ruchu. Ja tam staram się śmiertelnie uważać choć tamte koleiny nie są jeszcze największymi jakie widziałem.

Według mnei kolein muszą się obawiać tylko posiadacze seryjnych skuterów , bez zapasu mocy , z niskim prześwitem , stopą główną. Osobiście mam podneisione zaweiszenie i zwiększony prześwit w ten sposób , usuniętą stopę główną i full zapasu w manetce ,więc na skuterze w offroadzie jeźdźić bym mógł nawet xD Ale nei zawsze było tak kolorowo. Na wiosnę przeżyłem dość poważny wypadek , a dokładniej 2. Pierwszy był jak wyjeżdżałem przy 50 km/h ze stacji benzynowej i musiałem zrobić nawrót ze stacji za wysepkę i wylądować na pasie ruchu. Niestety , wykładając ise zahaczyłem stopą głowną o asfalt i była gleba. Wtedy nic mi sie nei stało. Kolejny raz był ,jak jechałem na zlot i rozpędzony , zmieniając pas , stopą główną o koleinę przyhaczyłem ,a dokładniej o jej grzbiet…! zakończyło się utratą panowania ,poślizgiem , przywaleniem w krawężnik i barierkę. Skuter był cały połamany, ja miałem zmasakrowane lewe kolano. Nawet zaczepy ramy urwało od uderzenia. Po incydencie tym stopa glówna pływa w rzece. Wrzuciłem przedłużkę amortyzatora również. I radzę tak wszystkim którzy przekraczją 45 km/h , nie warot ryzykować, a stopka bozna wystarcza w 100% no i skuter lepiej wygląda.