Świeże moto – co sprawdzić, wymienić itp.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Świeże moto – co sprawdzić, wymienić itp.

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam nie dawno kupiłem APRILIE LEONARDO250 i mam co do niej pytanie?
    1. Dlaczego jak odpale maszyne i chodzi to strzela mi z tłumika, ale nie głosno tylko tak pufra co jakis raz dziwnie. Może mi pomożecie:)
    2. Poradzcie jakieś dobre sklepy z częściami do skuterków takich jak mój.
    3. I ostatnia wielka prozba co mogę w nim sprawdzić zeby wiedziec czy wszystko jest okey 🙂 Zeby mi gdzieś nie padł za pare dni.

Wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Anonimowy

Strzeela bo nie wyregulowany jest – zła proporcja olej/paliwo w silniku. Jedz do serwisu i zrób przegląd to Ci wyregulują wszystko. to opd 1 i 3
    a co do 2 Too skuterdoktor.pl mieloch 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Anonimowy

wino chyba pijany jest 😀

strzela bo jest źle wyregulowany gaźnik czylio mieszanka poiwetrze/paliwo.

zeby wiedziec czy wszystko jest ok trzeba sprawdźic:
    -gaznik
    -zawory
    -pasek
    -rolki
    -swiatla 😀
    -klocki hamulcowe

zeby wiedziec ze wszystko na pewno będzie ok trzeba wymienic:
    -olej w silniku
    -olej w przekładni
    -plyn hamulcowy
    -plyn chlodniczy
    -swiece

to tyle 😀

oczywiscie wszytskie na raz nie musisz robic bo to spory wydatek, ale obowiazkowo zmień olej w silniku bo to 4T i olej trzeba zmieniac co 6-8 tys km 🙂

Anonimowy

dodam jeszcze że później warto by było może łożyska powymieniać i będzie latać długo i szczęśliwie.

Anonimowy

Szympa, wiesz ile to pierdolenia w 4T a poza tym to nie kręci takich obrotów żeby miało niszczyć łożyska jak w 2t

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Anonimowy

jakby był podany przebieg to by było łatwiej ocenić sytuację, poza tym zanim to wszystko porobi to później już łożyska można wymienić.

Anonimowy

Te, „mechanik”, ty wpierw własny skuter do kupy złóż, a dopiero potem się za doradztwo bierz 😛

Anonimowy

Dywer, mogę dużo nawet wiedzieć ale nie mam czasu i czasami części żeby poskładać ale wszystko idzie w dobrym kierunku

Anonimowy

Szympa cihco siędź 😛 Ciekawe po co ma łożyska wymieniać skoro to nie dość, że 4T to jeszcze 250. Tam się takie rzeczy nie zużywają jak w 50 ccm 😆
    Poza tym nie chce strzelać, bo nie wiem, ale możliwe że ten silnik jest juz na panewkach wiec zadnych lozysk tam nie ma 😀 No chyba ze w kolach 😀

Anonimowy

Porobilem kilka zeczy którek mi doradzil kruczek. Dodam do tego jeszcze ze spadl mi v/max lecial 115 zablokowany potem 110, a teraz 105 km/h przyspieszenie jest ok. Od czego to???
    Jutro jade, czyli dzis wymieniłeś swiece i olej w przekładni. Moze ktos wie jaki olej tam lac ? Czekam na szybka odpowiec.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie