Skuterem w deszczu: Bezpieczeństwo i technika jazdy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Skuterem w deszczu: Bezpieczeństwo i technika jazdy

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marbryl1 marbryl1 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Art na czasie;) bo niestety cały czas mamy deszczowe warunki;( niestety!

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe Raf
    Raf
    Użytkownik

może jestem „inny” ale ja nie unikam deszczu – z prostej przyczyny – muszę dojechać do pracy i przyjechać z pracy do domu, niezależnie od aury. Podstawą oczywiście jest to o czym wspomniał autor – a więc ubranie – nie dość że chroni takowe przed deszczem, to jeszcze coś daje przy awaryjnym upadku… nie, nie – nie konieczne jest tu ubranko superfirmowe czy nawet średniofirmowe – ja akurat po napalaniu się na alpinestars, schodząc później na modeka, w ostateczności zostałem „sprowadzony na ziemię” przez żonę (na zasadzie – pnie przesadzaj – nie masz moto 500 cm, poco Ci taka kurtka) i zainwestowałem w ostateczności w tschul`a (wbrew pozorom jakościowo w miarę dobra firma)… w każdym bądz razie zarówno w „deszczu daję radę” (jak na trasy skuterem, bo przecież nie jeżdżę 500 km od ręki), jestem w miarę widoczny (odblaski), mam ochronę (na pewno lepszą niż jakbym jechał w jeansach i zwykłej kurtce)… no i oczywiście w deszczy ważna jest prędkość – nie szaleć, bo „tyłek lubi jeździć” czasami ;)i to w momentach kiedy się najmniej spodziewamy (uskoki, pasy, nagle ktoś lub coś wyskoczy)… a bym zapomniał – ważna sprawa – rękawiczki 😀 okazuje się, że to niezbędny element – jako wycieraczka 😉 Oczywiście warto jednak zainwestować w takie co oprócz ochrony, dadzą nam właśnie w deszczu możliwość „szybkiego i łatwego przecierania szybki”. Co do kwestii parowania od wewnątrz – też są na to sposoby… albo lekko uchylić wizjer, albo zabawić się w „antyfogi”. W każdym bądź razie „da radę jeździć” w deszczu.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Mam to samo. Ja wstaję rano i jak zobaczę, że pada to jest już za późno, zeby jechac autem, czy ZTMem:

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe Ula
    Ula
    Użytkownik

Oj, jazda w deszczu to faktycznie mało przyjemna sprawa… :/ nie dalej jak trzy tygodnie temu zaliczyłam szlif na Rondzie ONZ hamując na białej strzałce… Na szczęście skończyło sie na potężnym siniaku, stłuczonym lusterku i startym rekawie w kurtce… ale od razu zrobiło mi się gorąco, chociaż wcześniej trzęsłam się z zimna jak osika …

Ula
    Zdjęcie profilowe Diakon1992
    Diakon1992
    Użytkownik

polecam kurtke motocyklowa, jak jade do pracy o 6 rano i to nawet w deszcz to jest naprawde cieplo i przyjemnie:)

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Melonier
    Melonier
    Użytkownik

Ja powiem tak ponieważ też pomykam do pracy na okrągło to moja żonka zaprowadziła mnie do Modeki i kazała mi sobie kupić ciuchy takie jak potrzeba i powiem że jest gicio od temperatury +22 do -20. Deszcz mi nie przeszkadza.W zimie jest tak ciepło ,że sam nie mogę uwierzyć. I gdy wybieramy sie na zimowy spacer to marznę w zwykłych ciuchach. pod kask na twarz polecam Buff i dobrego Antyfroga w aerozolu. No to co że mam 50cc ,a nie 500cc uważam że zawsze jest bezpieczniej, a zdrowie i życie bezcenne. Ochraniacze ,systemy wentylacyjne ,ocieplenia stawów to jest to.Budzi może to uśmiech kolegów na motorach lecz czy lepiej kupić kurtkę skórzaną z Tesco. Komplecik za 960zł kurtka długa i spodnie. Rękawiczki 30. Buty 260. Kask 300. Powiem tyle że po 2 sezonach całorocznych nic bym nie zmienił ,a ubranie nadal spełnia swoje zadanie. I dobrze mieć opony na deszcz i zimówki ,typowe szosówki są mało bezpieczne na skutery. Mam już 4 osoby poturbowane w robocie właśnie na szosówkach. Nie oszczędzajcie na ciuchach.

“Gdy Tylko Mogę w Korkach Nie Stoję!”
    Skuter to moja pasja.
    Zdjęcie profilowe Prezessso
    Prezessso
    Użytkownik

Artykuł spoko, ale po co dodawać film przedstawiajacy skuter w czasie deszczu? To tak jakby ktoś na portal społecznościowy wstawił zdj.: „ja z patelnią”, „ja jesienią”, „ja z kiełbasą”. Pozdrawiam Prezessso

Zdjęcie profilowe marbryl1
    marbryl1
    Użytkownik

Jazda w deszczu czy po mokrej nawierzchni to udreka biorac pod uwage opony, ktore sa stosowane do skuterow.Opona typu slic z kilkoma nacienciami nie nadaje sie na mokre powierzchnie.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie