Skuter a ustawa o ruchu drogowym

Ostatnio ogladalem “jazde Polska” na TVN7 i tam przytoczyli bardzo ciekawy przepis dla wszystkich motocyklistow. Kierujacy motocyklem zobowiazany jest poruszac sie tylko prawym pasem. Nawet jesli masz kat. A nie mozesz wjezdzac na pas lewy no chyba ze wyprzedasz lub zmieniasz kierunek jazdy np skrzyzowanie .

Polskie prawo zawiera wiele niedociągnięć które powinny zostać skorygowane ale to tylko teoria. Praktyka jest inna !

Każdy skuter zablokowany jedzie powyżej 45km/h więc tu nie ma o czym mówić, każdy skuter nie powinien być zaliczany jako motorower a po za tym prawie każdy jeździ choć bez jednej blokady w skuterze.

Dopesc może chodziło o to, by poruszać się prawym pasem, jeżeli jest wolny? Nigdy nie słyszałem o takim przepisie. Ciekawe jest to, że motorower nie jest pojazdem silnikowym. Nie był takim, gdy oprócz silnika motorowery posiadały też pedały. Teraz już takich się nie produkuje. Przeglądając internet natrafiłem, na info, że znak zakaz wjazdu rowerów dotyczy rowerów jedno i wielośladowych oraz motorowerów i teraz już sam nie wiem… Trzeba poszukać książek od prawa jazdy :D.

Przeciez jest tak ze jesli np. mamy droge 3 pasmowa to nawet samochodem powinnismy sie poruszac po prawym pasie. Wiem ze za to ze np. caly czas jedziemy lewym lub srodkowym pasem gdy prawy jest wolny mozna dostac mandat mowie ze mozna poniewaz zazwyczaj daja pouczenie.

hiroshima Wlasnie przytaczali ten przepis jako relik z przed 20 lat. Na prawo jazdy kat A podobno jets takie pytanie . :slight_smile:

Jest, a odpowiedź na to pytanie, którą należy podlug testu zaznaczyć brzmi “motocyklista powinien jechac prawym pasem”. A “powinien” zostawia troche miejsca na interpretację:) Aż zajrzę do testów normalnie.

Polskie prawo to w większości bubel prawny,pytam czy jesteśmy w stanie opracować własne i uzbierać podpisy aby je ustanowić? Taki projekt obywatelski.

Hiroshima zakaz dotycza cy motorowerów to znak b-10 wiec znak zakazu jakie mozana spotkac łacznie na jednym ( b-6, b-8, b-9) nie dotycza motorowerów