Nowy skuter? Jak go dotrzeć?

Zapomniano dodać ze nalezy wymienić olej w silniku 4T po przejechaniu 300 km na dotarciu.

Oo, akurat tego faktu o korzystnym działaniu hamowania silnikiem nie znałem :). Warto zauważyć, że podczas docierania dobrze jest korzystać wraz z postępem docierania z coraz szerszego spektrum obrotów. Podczas pracy na maksymalnych obrotach tłok dociera minimalnie dalej niż na niższych. Korzystanie ze zróżnicowanych obrotów pozwoli na dotarcie się gładzi cylindra na całej powierzchni pracy, nie tylko tych 98% wykorzystywanych przy niskich i średnich prędkościach obrotowych.

ok,przeczytałem a teraz mam pytanko. Będę miał zmieniony cylinder na 70cm i nowy tłok bo stary nie trzyma kompresji, jak docierać silnik na tym etapie ? Dzięki

tak samo wszystko od nowa

Dzięki, jakbyś jeszcze mi napisał przez ile km i jaki vmax, czy go zwiększać z czasem

tzn wiesz najwazniejsze tak jak pisze jest pierwsze 30 km nie ma co sprawdzac osiagow itd, ja np. docieram w ten sposob ze jade jade tak jest 30 km (bo wiecej nie powinno byc) i daje manetke do przodu i silnik hamuje i wszystko ladnie sie olejem smaruje. chodzi o to zeby obroty byly duze oczywiscie hamuj czasem recznymi hamulcami ale nie za ostro. i jedziesz 10 - 15 - 20 (przyhamuj) 25 - 30 (przyhamuj). dlatego manetka zeby za ostro nie hamowac bo tez nie dobrze. takie moje odczucia po pierwszych 100 km docierania skutera i przeczytaniu chyba z 10 forow na ktorych byly metody docierania. Pozdrawiam