Miasto to miejsce pełne pułapek 2: Skuter w korku.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Miasto to miejsce pełne pułapek 2: Skuter w korku.

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Lenkar Lenkar 8 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #90512 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  Przeciskam się długi czas przez korki w Krakowie – 10 lat samochodem i od niecałego roku skuterem, i najważniejszą zasadę jaka moim zdaniem trzeba zachować w mieście to ROZSĄDEK i SZACUNEK. Co do jazdy w korku, to staram się stosować kilka zasad: – dziękuję gestem ręki za nawet najdrobniejszy ruch mający ułatwić mi jazdę – miedzy samochodami jadę ostrożnie, nie ma mowy o szybkiej jeździe; – jeśli samochody jadą (tak powiedzmy więcej niż 20kmh) to już nie wyprzedzam, jadę z nimi równo. wyprzedzam jak toczą się powoli lub stoją – tak jest dla wszystkich bezpieczniej. Predziej napisałbym na naklejce coś w stylu: ” – NIGDY NIE ZAPUKAM W SZYBĘ!!!! – nie jestem pojazdem uprzywilejowanym i nikt nie ma obowiązku mnie przepuszczać! Poza tym jak poczekam chwilę to nic mi się nie stanie, a na pewno za moment pojawi się okazja ominięcia największego nawet zawalidrogi. A i tak na marginesie – na pierwszy rzut oka, naklejka jest ciut kontrowersyjna. nie odebrałbym miło takiej naklejki na mijającym mnie skuterze, bo skuter nie stoi w korku, ale jest to raczej naginanie przepisów, bo formalnie powinien poczekać. No i jedziemy do przodu często dzięki uprzejmości kierowców, którzy zrobią nam miejsce. Napisałbym coś w stylu: „Odkorkujmy miasta – zapraszamy na skuter” lub „Skuterem szybciej – Dziękuję i zapraszam na dwa kółka”

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #97027 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Lenkar
  Lenkar
  Użytkownik
  • Postów: 6

  W mieście tak jest, ale jak się przestrzega przepisów, to nie ma problemów. Zamiast wielkiego główkowania przesiadłem się z motocyklu na skuter tmax 530- żadne korki są mi już niestraszne.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Miasto to miejsce pełne pułapek 2: Skuter w korku.
Informacje o Tobie: