Łańcuch w sqt ????

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Jak kupowałem moją Longjie to powiedzieli mi o niej paręcennych informacji
    że ma moduł 6 konny, bardzo dobre przyspieszenie ale najbardziej zdziwiło mnie to
    że powiedzieli mi że ona napędzana jest na łańcuch a nie na pasek….
    Czy to jest możliwe…..xD
    Jak zwykle proszę o wyczerpujące odpowiedzi…:p

[ Dodano: 2008-07-29, 13:44 ]
    Przepraszam ADMIN???W za to że ten temat nie zamieścićem w dziale Tuning Mechaniczny
    Pomylićem się i jeszcze raz przepraszam

Anonim
    Gość

No to idę do garażu i sprawdź. To takie trudne? Chociaż nie bardzo chce mi się w to wierzy?. Po fotach nie widać zeby to miało łańcuch.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Gość

a jak po fotach poznasz że sqt ma łańcuch czy pasek

Anonim
    Gość

jak może był napędzana łańcuchem? jeśli to jest automat to nie możliwe, żeby to był łańcuch bo w automacie bezstopniowym da się tylko pas stosować, chyba, że to jakiśmotorower z manualem…

Anonim
    Gość

nie to nie jest motorower to jest skuter

Anonim
    Gość

Nie możesz odkręcisz tych kilku ?r?bek i sprawdzić co masz w przekładni Ale ten, od którego kupowałeś sqt chyba za bardzo się nie zna

Anonim
    Gość

Kurde takich bzdetow jescze nie slyszalem <hahahaha> Jak niby modul ma byc 6konny?? Niema takiego czegos jak modul z KM. Napewno masz pasek a nie zaden lancuch w tym skuterze.

Anonim
    Gość

skuter nie moze byc nap?dzany łańcuchem ❗ ❗ ❗ ❗ 👿
    nie wieszcie w takie głupoty ❗ 😕
    gdyby on był na łańcuch to nie można było mieć automata, łańcuch mają tylko silniki z skrzyniż manualn?,
    a ja nie wierzysz to sprawdź ❗ :->

Karp niewkurzaj ludzi pieprzysz takie głupoty jak choooj w morde strzeliż !!! jest wiele skuterów napedzanym ?ancuchem i są to automaty bez biegów np.:
    Derbi
    kinroad
    Niektor chinole

Anonim
    Gość

karp napisał:

skuter nie moze byc nap?dzany łańcuchem

Skuter Derbi GP1 jest nap?dzany łańcuchem…

Anonim
    Gość

no to prawda był w ostatnim dwumiesięczniku ➡ SKUTER 😉

Anonim
    Gość

a ma automat bezstopniowy? jeślimożecie to zeskanujcie ten artykuł, bo jestem ciekawy (i trochę się „doedukuje” 😀 )

Anonim
    Gość

Mój sqt jest z 2008 roku i też w 2008 go zaczeli produkowałwięc może jednak jest ten łańcuch…..xd

Anonim
    Gość

sprawdziće?? najpierw sprawdź, potem się podniecaj

Anonim
    Gość

Macie Tu wasze derbi GP1 z 2006 widok przekładni
    http://www.easyparts.nl/showdrawing/1044/20164/2/0-968-1-m414-m2387-m1044-s1049-d20164/Variable_Speed_Driver___Reduction_Gear.html
    nie widzę lancucha
    http://www.easyparts.nl/showdrawing/338/5744/2/0-968-1-m414-m2387-m338-s537-d5744/Variable_speed_driver.html
    Tutaj wersja z 2001 starsza – tu także nie widzę łańcucha
    GP-1 2001 W.V.T.A.
    http://www.easyparts.nl/showdrawing/338/5744/6/0-968-1-m414-m2387-m338-s541-d5744/Variable_speed_driver.html
    GP-1 Open 50cc 2006 E2
    http://www.easyparts.nl/showdrawing/2612/46900/BK/0-968-1-m414-m2387-m2612-s2615-d46900/Variable_Speed_Driver_(1).html

Chyba że są jakieś inne wersje o których nie mam pojącia

EDIT:
    http://www.allegro.pl/item404301535_derbi_gp1_50_sportowy_skuter_okazja_nowy.html
    A jednak jest łańcuch jednak zastosowanie w tym skuterze jest identyczne jak w ATV Eton 50(quad) czyli silnik wysuniżty do przodu a tam gdzie powinno był koło jest zebatka z łańcuchem co to daje ? Chyba tylko efekt wizualny

Anonim
    Gość

Koks masz racje, to jest na łańcuch ale to chyba wyjątek (może są jeszcze jakieś) ale wątpie że w skutach made in china są łańcuchy, na bank tam jest pasek.

Anonim
    Gość

W?tpliwa sprawa żeby to łańcuch był. Po prostu p?jdł do garażu, odkręć pokrywę i sprawdź czy tam siedzi łańcuch czy pasek.
    Sprzedawca pewnie chciał mu sprzedać skuta jak najszybciej i nagadaż głupot żeby pochwalić skuter 😀

Anonim
    Gość

one more time 🙂 ?ancuch nie moze był pod pokrywę bo wariator wtedy nie mogl by byc zastosowany ( inaczej przekładnia bezstopniowa) jedynie moga zamontowac tam gdzie w normalnym skuterze powinno byc kolo oni tam montuja zebatke a kolo na wachaczach i napedzane jest lancuchem

Anonim
    Gość

No więc tak Kumpel ma identycznego sqt jak ja i odkręciliśmy dekiel u niego i okazało się ze nie ma tam automatu bezstopniowego tylko dwie zembatki i łańcuch

Anonim
    Gość

jest to możliwe ponieważ derbi gp1 też ma taki napęd na łańcuch 😎

Anonim
    Gość

Borewicz19993 napisał:

No więc tak Kumpel ma identycznego sqt jak ja i odkręciliśmy dekiel u niego i okazało się ze nie ma tam automatu bezstopniowego tylko dwie zembatki i łańcuch

weź mnie nie dobijaj zrób zdjęcie :573:

Anonim
    Gość

I coś Skuter by ciągnął? prędkość z samych obrotów? Tam musi był jakiś wariator skoro nie ma biegów. A wygląda na to, że ten łańcuch zastąpuje przełożenia końcowe.

Anonim
    Gość

no zrob ze foto jakieś i pokaz zebys byl wiarygodny… 😐

Anonim
    Gość

Podaj marke tego skutera to ci powiem oco tam chodzi;) a co do derbi gp1 to ona ma i pasek i łańcuch i jest tam zastoso0wany normalny silnik od skutera tyle aze silnik jest ja w motorowerach montowany a tam gdzie jest kolo jest zebatka i przeniesienia lancuchem na tylne kolo

Anonim
    Gość

nie chce tu nikogo obrazac ale niektórzy gadają takie bzdury że żal w dupe zciska, ja miałem nie jakiego kinroada i on był napędzanył ańcuchem,ale nie polecam odkręcać pokrywy bo poleci ok 0,5l oleju i te info nie są wyzssane z palca bo sam jak juz powiedziałem miałem skuta na łańcuch:!::!::!: P.S na pokrywie przekładni miałem korek i tam wlewało się olej do przekładni

Anonim
    Gość

żal to mi dupę ściska, jak czytam to co napisać wrona!! Od kiedy jak odkręcasz pokrywę wylatuje olej z przekładni? Toż to śmiech na sali przecież!! 😆 😆 😆

Anonim
    Gość

sąuchaj nie wymyslałbym tego gdybym tak nie miał, zauważyłes zebym kiedykolwiek wymyślać bajki ?? samemu mnie tacy denerwują.Na tym i na poprzednim forum nigdy nikt nie oskarzył mnie o bajki (były warny za spam czy źle umieszczony dział ale nigdy za bajki) Dobra koniec spamu jak masz wątpliwości to pisz na pw

Anonim
    Gość

w kinroadach jest łancuszek, niema wariatora …….. niezły spam robicie od teraz tylko na temat tylko gadamy !!

Anonim
    Gość

Jery… łańcuch może był tak jak w tym derbi , że przenosi napęd na koło i jest na złbatce, ale na 100% pasek też gdzieś musi był! A jak by był wariator i sprzęgło normalnie i do tego łańcuch… To niby jak by to napęd przeniosło? XD

Anonim
    Gość

Olej w przekładni musi był jeśli jest na łańcuch tak KINGROD ma łańcuch da się poznać po tym ze w deklu nie widać miejsca na dzwon.Nie wiem jak to dziala ale w kinrodzie jest łańcuch i olej.i silnik tak dziwny ze tam gdzie powinien był gaźnik jest tłumik i dzie tłumik to gaźnik ;|

Anonim
    Gość

à propos Derbi GP1 pozwólcie, że przytoczę pewien cytat 🙂

SKUTER, numer 2 (2) maj-czerwiec 2008 napisał:

Derbi GP1 50 Racing posiada automatyczną przekładnię CVT przenoszącą napęd z silnika na wałek wejściowy przekładni stałej, oraz automatyczne sprzęgło odśrodkowe. Różnica polega na tym, że na wałku wyjściowym przekładni stałej nie zamocowano tylnego koła skutera, a jedynie koło zębate zdające napęd na łańcuch napędowy współpracujący z zębatką osadzoną na tylnym kole skutera. Mamy więc tu do czynienia z podwójną transmisją siły napędowej, najpierw za pomocą łańcucha. Takie rozwiązanie napędu, to ewenement w świecie skuterów, ale ma ono swoje niezaprzeczalne zalety związane z przeniesieniem środka ciężkości pojazdu bliżej geometrycznego środka skutera, odciążeniem tylnego koła i dociążeniem przedniego koła, co znacznie poprawiło kierowalność pojazdu przy dużych prędkościach i przechyłach. Niestety takie rozwiązanie ma również swoje wady, gdyż środek ciężkości pojazdu przesunął się nie tylko w przód, ale i lekko wzwyż, co skutkowało wzrostem tendencji do unoszenia się tylnego koła podczas gwałtownego hamowania.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button