Jak odkręcić wariator i sprzęgło?

Blokada kluczem francuskim nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ można połamać ząbki (szczególnie w made in china). Najlepiej kupić “bacik” czyli takie coś do zablokowania koła zębatego: http://allegro.pl/ice-toolz-bacik-do-sciagania-kasety-ciclosportjj-i1201288387.html

Były już różne patenty, łącznie z używaniem kluczy do filtrów powietrza do samochodów, ale prawda jest taka, że normalny ściągacz jest na tyle tani, że każdy może go kupić. A jak ktoś kombinuje i skąpi 40zł na klucz to uszkodzenie części kosztującej tyle samo może da mu do myślenia.

Najlepszym sposobem jest klucz pneumatyczny , który posiada każdy serwis więc lepiej nie kombinować tylko poprosić o odkręcenie .

Haha a ja muszę się pochwalić :smiley: : Seryjnie zakręcony wariator udało mi się odkręcić za pomocą dwóch, zwykłych kluczy;) Jeden włożyłem w zębatkę (i kolega go tam przytrzymywał) a na drugi nałożony na zakrętkę dosłownie skoczyłem (zdarłem pół golenia ale jaka to była radość gdy zauważyliśmy,że śrubka odkręcona:> ).