Ile kosztują skuterowe grzechy?

Najlepsze mandaty zbierają goście szalejący na ścigaczach. Kiedyś dwóch znajomych dostało po 600 i 1000zł za prędkość i jazdę na gumie. Poza tym można też dostać mandat za niewidoczne lub nieczytelne tablice, jeżeli blacha jest zgięta w połowie lub na tablicy znajduje się gruba warstwa spalonej gumy (w skuterach raczej niespotykane :P). Jeżeli mamy prawko np. A lub B to policja może chcieć na to prawko wpisać też punkty karne. PS. Niezachowanie odstępu od poprzedzającego pojazdu to 200zł mandatu (sprawdzone na sobie:D).

Przewożenie pasażera nie posiadającego kasku to również 100 zł.-Kto płaci kierujący czy pasażer?

Kierujący, oczywiście:)

Kto z Was zarobił jeszcze jakiś mandacik? A no i za co:)

Ja miałem jeszcze drugi, za jazdę po drodze z zakazem wjazdu i nie dotyczy upoważnionych. Nie byłem upoważniony i dostałem 50zł :D.

Baa też dostałem mandat tzn. moja mama parę lat temu za nie opłacone OC jeszcze z moim starym skuterem :smiley: poszedłem z mamą zarejestrować bzyka zatankowałem i jeździłem a że to były wakacje około 22 pierwsza kontrola :slight_smile: oczywiście karta motorowerowa była. I pani mnie prosi o dowód rejestracyjny ubezpieczenie i dowód osobisty lub inny dokument no i mówię że nie mam OC a pani policjantka mówi proszę o dowód i jedziesz przede mną na komisariat:D. Mama odebrała z policji na drugi dzień ubezpieczyłem i odebrałem skuter z policyjnego parkingu. Za parę dni przyszła kara/mandat 370 zł najniższa jaka może być.

Ja dostałam też:( Zapomniałam o światełkach:(

Za jazdę pojazdem bez homolki dostałem ;d Ale cross miał moc ;d

Witam ile można dostać mandatu za jazdę po 1 piwie wskazało 0.20 a po 25 minutach 0.18 i bez kasku

Ja dzisiaj otrzymałem za spowodowanie kolizji 220zł. i 6pkt? O.o Tylko nie wiem gdzie te punkty wpisane skoro na motorowerowej śmigam jak na razie :slight_smile:

500zł-fotoradar-97km/h na ograniczeniu do 40km/h...:((....życie!

Piotrek, jak Ci przyszła fotka z budki dla ptaków to może i nie warto tego opłacać. Miśkowóz z wideo też można potraktować niemal w identyczny sposób, chociaż podpis na nałożonym mandacie jednak składasz czytelny, a to jest już jawne przyznanie się do winy. :-)
Warto też zawsze sprawdzać przy takiej kontroli aktualne świadectwo legalizacji tego ich sprzętu pomiarowego (świadomy kierowca to dociekliwy kierowca), a i z ciekawości zapytać... o dokumenty legalizacji źródła zasilania tego ich rejestratora wideo. Jeżeli musisz dmuchać to również możesz wymagać przed takim pomiarem świadectwa legalizacji tego alkotestu (warto porównać zgodność numerów). Kontrolują Ciebie to i Ty też możesz sprawdzić ich przygotowanie do tej służby. Najpierw negocjujesz najniższy mandat, potem sprawdzasz świadectwa legalizacji. :D

Warto sobie poszukać w sieci jak to można obejść. Spora grupa ludzi nie płaci takich mandatów, system egzekwowania należności z tytułu wystawianych mandatów jest dość dziurawy (to nie jest jednak należny podatek dla US czy kredyt do spłacenia). Żyjemy jednak w Polsce, musimy trochę kombinować. :D

Z mandatów to jeszcze w tamtym XX wieku (byłem wtenczas młodym szczylem szalejącym czerwoną Syreną 105L 2T o mocy około 50 KM) zapłaciłem 50 zeta... za postój na grobli nad zalewem.
Ale dla dobrych ujęć wideo i fotek tej skarpety było jednak warto, pamiątkę mam do dzisiaj. Z tytułu eksploatacji skutera jeszcze mi się nie przytrafiło zabulić przez reakcję misiaczków. :D

Szerokości i drogi gładkiej jak stół... bez aktywnych budek dla ptaków i samych zepsutych miśkowozów po rowach. :D

Chinol_180 wielkie podziękowania za podpowiedzi ;)Wiesz ten mandat to przyszedł mi pocztą i nawet fotki nie dali,tylko napisali że nie mają obowiązku i że w sądzie w razie czego dopiero przedstawią ją :(Jeszcze nie zapłaciłem go i się zastanawiam czy to w ogóle zrobię....a jeżeli to urządzenie jest nie prawidłowo skalibrowane,albo co innego z nim jest nie tak.A może gościu puszką jechał obok i to o jego pojazd chodziło,a fotę mi to gówno zrobiło.Oczywiście im tego nie udowodnię a jakże władza święta i niech im zwykłych Kowalski nie podskakuje ,tylko niech buli bo kasę przeba z czegoś napychać nie!!W najgorszym wypadku będę im wpłacał po 100zł w ratach i tyle złodziejom jednym!!!Pozdrawiam Ciebie i szerokość.

Albo skarbówka albo komornik wyegzekwuje mandat.

benekpe chuj cie to obchodzi!!!!!!!!!

Kiego się wp.....asz z tobą gadam?!?!?!?Pisałem ci że nie mam życzenia prze znawco wszystkiego na konwersacje z tobą kiedykolwiek nie!!!Wodzu ci jeszcze nie wpierdolił?!?!?!

Twoje zdanie obchodzi mnie tyle ile gówno psa sąsiada sprzed miesiąca,człowieczyno pisz sobie do bólu ile wlezie we wszystkich tematach na Skuterowo.com.Ale nie wp......j się w moje rozmowy z kimś!Robię wielkie g.... na twoje kompleksy i chorobę głowy w postać potrzeby komentowania wszystkiego tu jak leci,ale kiedy ja piszę z kimś to sobie nie życzę twoich nędznych komentów rozumiesz!!!

Jeżeli TY z kimś piszesz to używał PW albo innego komunikatora :slight_smile: Po to są komentarze żeby każdy mógł powiedzieć co o danej sprawie myśli. I kultury trochę wypada w nich zachować

Robertonos zamknij w końcu pysk, im częściej się odzywasz tym większego idiotę z siebie robisz... Władca forum za dychę ;]

Montecjusz a może tak jest jeszcze coś takiego że ja nie mam ochoty aby nijaki benekpe komentował moje pisemne rozmowy z kimś co?To że jest to forum i rozmowa poprzez kompa to nie znaczy że jeżeli danego delikwenta nienawidzę to muszę mieć jego wpisy w środku rozmowy z kimś innym.Jego opinia akurat chuja mnie obchodzi,jak na żywo z kimś rozmawiam i wp...la się w gadkę ktoś z kim nie mam życzenia to też mu mówią żeby spadał.