Duże spalanie? Słabe osiągi? Wyreguluj!

Wyświetlanie 36 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      bluenote70
      Użytkownik

Świetny poradnik. Jesteś z Warszawy? Może zajadę ze swoją maszyną do Ciebie? 😛

bluenote70
      Użytkownik

Często bywam w Wawie, ale pociągiem, sądze, że spotkamy się na otwarciu sezonu 2010 ;D

wojtas_1987
      Użytkownik

A co ze stacjami Neste 24? Ja na niej wciąż tankuje, ale czy jak bym zatankował np. na Orlenie, to palił by mi jeszcze mniej?

Leszek Śledziński
      Keymaster

Neste sprzedaje paliwa Orlenowskie, podobnie jak inne samoobsługowe stacje. Więc co do jakości paliw nie ma co porównywać. Jak wspomniał autor w tym przypadku tylko liczy się sposób magazynowania. Choć to też nie ma tak ogromnego znaczenia. Jedynie dla filtra;)

wojtas_1987
      Użytkownik

Oki, czyli zawsze trochę taniej będzie się lało 🙂

Leszek Śledziński
      Keymaster

Ja niemal zawsze tankuję na Neste. W skali roku trochę oszczędności jest. A mówi się, że to niby 20 gr na litrze:)

Leszek Śledziński
      Keymaster

http://www.skuterowo.com/forums/topic/na-jakiej-stacji-tankujesz ? Tak mnie coś naszło:) Na pewno nasze sugestie przydadzą się innym.

bluenote70
      Użytkownik

Zapomnialem dodac,ze trzeba opony napompowac na maxa, bo jest roznica w obroty/predkosc przy 60-70

kaka92
      Użytkownik

zastanawia mnie jak wkrecamy na maksa srubke od mieszanki w prawo czy srubka od obrotów pozostaje tak jak mieliśmy czy coś z nia robimy i jak juz sie nagrzeje i zaczniemy kręci w lewo srubke od mieszanki to jak bedzie miał gasnac podkręcamy obroty czy jak jak by ktoś mógł do mnie na gg napisać w zwiazku z regulacja gaźnika 6167438

Leszek Śledziński
      Keymaster

Spokojnie, śruba mieszkanki nie wpływa na te od wolnych obrotów i na odwrót.

Anonim
      Gość

[…] 15. Kierunkowskazy nie świecą światłem przerywanym, a stałym. Przerywacz uległ uszkodzeniu. 16. Skuter ma teraz o wiele większy apetyt na paliwo, dlaczego? Mieszanka paliwowo-powietrzna jest złych proporcji. Silnikowi podawana jest zbyt duża ilość paliwa. Czytaj: Regulacja gaźnika. […]

Anonim
      Gość

[…] więcej: Duże spalanie? Słabe osiągi? Sam dokonaj przeglądu: Poradnik … adnym-wyczyszczeniu, czamy-specjalnym, czyszczenie, delikatnie-suszymy, minuty-nie, np-suszark, […]

Anonim
      Gość

[…] Duże spalanie? Słabe osiągi? Sam dokonaj przeglądu: Poradnik … Tags: bez-, dawk, dzy-czasie, korygujemy-niskie, momentu-kiedy, nieniem-reaguje, niskie […]

przemco
      Użytkownik

FAJNy poradnik. Kompedium tego, co dzieje się na przegladach i za co placi się 150 zł.

Anonim
      Nieaktywny

śrubka od mieszanki ma DECYDUJĄCY wpływ na tą od wolnych obrotów i na odwrót

Anonim
      Nieaktywny

Punkt 6-ty tego „poradnika” to same BZDURY!

marbryl1
      Użytkownik

Punk 6 z małym acz istotnym błedem po oleju mineralnym nie stosuje sie syntetyku poniewaz on wyplukuje nagar z oleju mineralnego.

marbryl1
      Użytkownik

Punkt 7 stosujemy paliwo zalecane przez producenta ze wzgledu na ustawienia silnika i parametry jego pracy.

Anonim
      Nieaktywny

Punkt 6: „syntetyk tani” i „mineralny najdroższy i najszlachetniejszy”… NIE WYTRZYMAM!!!!!!!!!

soprano
      Użytkownik

Syntetyk – stosunkowo tani, nadaje się do nowych silników. Za słaby na stare silniki. Półsyntetyk – szlachetniejszy, nie za drogi, pozostawia mniej nagaru, najbardziej polecany. Mineralny – Najdroższy, najszlachetniejszy, powinien być używany w starszych silnikach to przedłuży ich żywotność. CO ZA HEREZJE! TEGO CHYBA NIKT NIE AKCEPTUJE PRZED OPUBLIKOWANIEM….

qazwsxedc
      Użytkownik

Soprano ma racje! Herezje!

lukasz8
      Użytkownik

A ja już się bałem, że jakieś złe informacje mam, jednak kilka osób również się nie zgadza.

kaka92
      Użytkownik

Po kilku minutach bierzemy śrubokręt i zmniejszamy dawkę paliwa śrubką mieszanki kręcąc w lewo. Powoli, aż do momentu kiedy zgaśnie. Skuter z opóźnieniem reaguje na zmiany. W między czasie korygujemy niskie obroty, aby nie gasł bez dodawania gazu. nie kapuje, powoli aż do momentu kiedy zgaśnie .. w miedzy czasie korygujemy niskie obroty to zanim zgasnie mam podkrecic obroty??

D3vill
      Użytkownik

Tego własnie potrzebowałem : ) Wielkie dzięki !

AMBROzY
      Użytkownik

No mi też.

Mateusz
      Użytkownik

mam takie pytanie co to moze byc ?????? jak odpalam skuter to z gaznika leje sie paliwno do filtra powietrza jak to naprawic ???????

CEFA
      Użytkownik

Jakie paliwo polecam: odpowiadajac na twoje spostzrezenie bze lipne paliwo na stacjach tesco nie zgadzam sie z ta teoria 1 maja nowe zbiorniki nie zasyfione jak w starszych stacjach paliwowych 2 stosujac paliwo 98 tesco od ponad 2ooo tys km na skuterze 4t jade bez wiekszych spadkow mocy w wie osoby na seryjnej 50 cm z odblokowanym gaznikimem polozenie przepustnicy , otwarciem tlumika, modulem seryjnym solo 65-70 na/h 2 osoby 55-60km/h tankujac na innych stacjach nie uzyskuje tych osiagow 🙂

Kisiu1981
      Użytkownik

Ja tankowałem na Tesco na Górczewskiej w Warszawie. Dwa razy, bo za drugim razem samochód stanął dęba na środku skrzyżowania. Ja i tak miałem szczęście, bo kumpel miał cały układ paliwowy do czyszczenia i 300 zł poszło mu z kieszeni. Stacje marketowe zdecydowanie odradzam!

Anonim
      Nieaktywny

Przepraszam, ale mam uwagi.

„Wkręcamy ja maksymalnie w prawo. (najbogatsza mieszanka – najwięcej paliwa).” – Czy przypadkiem wkręcając śrubkę nie zakręcamy mieszanki (zmniejszamy paliwa)? Pytam bo np. tutaj: http://www.skuterowo.com/gaznik-jak-optymalnie-wyregulowac/ pisze „4. Wykręcasz śrubkę od regulacji mieszanki do momentu aż skuter zacznie się dławić (przelewać – więc robisz to powoli)” co oznacza, że wykręcając zwiększamy paliwo, a nie zmniejszamy.
      Poradnik zaprzecza poradnikowi przez co robicie ludziom mętlik w głowie i nie wiadomo, czy paliwo można zmniejszyć wykręcając czy wkręcając śrubkę.

MarSen
      Użytkownik

Z tego co mi wiadomo jeśli dokręcasz śrubkę mieszanki to zwiększasz paliwo, odkręcasz to zmniejszasz paliwo. Jak regulowałem gaźnik u siebie w motorowerze (139fmb) i u kolegi w skuterze (139qmb) to dokręcenie śrubki powodowało zalewanie świecy, a odkręcenie „zapowietrzanie” że tak to ujmę. Stawała się sucha i czarna.

kuba141995
      Użytkownik

Do rzeczy artykuł ! Pozdrawiam

quen1973
      Użytkownik

Witam mam problem z regulacją jak jade narmalnie to ustawiam i nie mogę dławi go i dusi jak ściągnę stożek to chodzi jak rakieta. dysza 90 gaźnik chińska podróbka dellorto 21 phbn. czy mam zmniejszyć dysze?? czy co?? prosze o pomoc

Sparrow93
      Użytkownik

Wydaje mi się, że mniejsza dysza powinna załatwić sprawę… Celowałbym w 80-85.

krzysztof1956
      Użytkownik

Coś tu kolega z tymi paliwami namieszał,95v na szelu to na pewno nie lepsza od 98 na orlen,ale to nie ważne co kolega koledze mówi,ja od początku jak kupiłem skuter czterosuwowy używam tylko 98,różnica co do 95 jest bardzo duża,zauważyłem to po raz pierwszy przy kosiarce,ale myślałem że to przypadek,jak kupiłem ten skuter też nie zwracalem na to uwagi do momentu gdy na szelu zabrakło 98 i kupiłem 95,różnica po przejechaniu kilometra była bardzo wyraźna,stracił na mocy i na v maxie,mam na fabrycznym silniku przejechane prawie 6 tyś.km.i nic z silnikiem sie nie działo nawet na największych upałach,nawiązując do kolegi opisu że na 98 się bardziej grzeje,silnik chłodzony powietrzem,pozdrawiam krzysztof1956

krzysztof1956
      Użytkownik

CO DO REGULACJI GAŹNIKA ,PROSZĘ ZAWSZE ZWRACAĆ UWAGĘ NA MEMBRANĘ W GAŹNIKACH 4T,JA SIĘ JUŻ O TYM PRZEKONAŁEM,MEMBRANA MA BYĆ ELASTYCZNA I NIE POMARSZCZONA,PO ZA TYM IDENTYCZNA JAKA BYŁA ZAMONTOWANA W ORYGINALNYM GAŹNIKU,NIE PODRÓBA,OD TEGO ZALEŻY CAŁA REGULACJA GAŹNIKA.POZDRAWIAM KRZYSZTOF1956.

shire
      Użytkownik

„Syntetyk – stosunkowo tani, nadaje się do nowych silników. Za słaby na stare silniki. Półsyntetyk – szlachetniejszy, nie za drogi, pozostawia mniej nagaru, najbardziej polecany. Mineralny – Najdroższy, najszlachetniejszy, powinien być używany w starszych silnikach to przedłuży ich żywotność.” Czy ktoś kontroluje to co tu jest napisane?!

Adrian Kruk
      Użytkownik

Gdzie jakakolwiek korekta tych bredni o oleju???

Wyświetlanie 36 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button