Czy zimno zmniejsza przyczepność?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Czy zimno zmniejsza przyczepność?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Mario1 Mario1 6 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Posiadam chińskie opony w skuterze.Jadąc do szkoły skręcałem w prawą stronę i było gdzieś tak 5-7 stopni był szron i jechałem gdzieś 15/km/h i mi przednie koło w poślizg wpadło. No i gleba była ale skuter lekko się przytarł i lusterko się przekręciło.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Warto pamiętać, że rozgrzana guma łatwiej wgryza się w mikropory asfaltu, jednak nie wszystkie opony są na to szczególnie podatne. Np. Dunlopy TT 91GP zdecydowanie lepiej trzymają się asfaltu, co jest okupione szybszym zużywaniem się opon. Standardowe opony Kenda i Duro mają dosyć twardą gumę, która jednak wydaje się wystarczająca do mocy ok. 4KM i średnich (do 30 stopni) złożeń. Najgorzej skuterowe gumy zachowują się w temperaturze ledwo powyżej zera na mokrej nawierzchni. Ruszanie pod wzniesienie może skutkować spontanicznym odjazdem tyłu w bok. Dlatego też jeżeli ktoś decyduje się na jazdę skuterem w zimę powinien rozważyć zakup opon zimowych, które są wykonane z bardziej miękkiej gumy, która nie potrzebuje rozgrzewania do wgryzania się w podłoże. Nie wiem jak w skuterach, ale w samochodach zimowe gumy pogarszają prowadzenie na suchym i są głośniejsze niż opony letnie. IMO lepiej kupić dobre letnie gumy a zimą nie jeździć ;).

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

jak ktoś jeździ zimą to warto zainwestować w zimowe oponki , ja kupiłem takie http://allegro.pl/hit-opona-zimowa-do-skutera-120-70-12-58s-tl-i3054098411.html i powiem że nie narzekam

Zdjęcie profilowe maras95
    maras95
    Użytkownik

jeżeli jeździsz zimą warto kupić zimówkę a osobiście posiadam letnie opony duro i poniżej 10stopni lub mokrej nawierzchni z przyczepnością mogę sie pożegnać, ale nawet na suchej nawierzchni nie można się zbytnio pochylać tak jak mówił Anonim średnio 30 stopni pochylenia ale przy suchej, czystej, równej i rozgrzanej nawierzchni

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/52387] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/52387/icon3.png[/IMG][/URL]
    Żłopie jak głupi. 😛
    Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

ja osobiście jeżdżę autkiem ale żonie musiałem kupić bo mi płakała że zima że musi mieć zimówki – a niech ma zwłaszcza że non stop jeździ ,
    ale najlepszy był ubaw jak pojechałem do wulko by je wymienił – facio myślał że żartuję i ze 3 razy się pytał co robimy a ja mu na to że wymiana opon na zimowe w skuterku – facet zdębiał i dopiero jak za uwarzył że z bagażnika wyciągam małe oponki i demontuje skuterka to wtedy uwierzył ( dodam że ja jechałem autkiem a żonka skutem po świeżo nawalonym śniegu.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie