Co trzeci klient wybiera Rometa

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #91362 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

„Wyniki te są dobrym pretekstem do sprawdzenia dlaczego co trzeci Polak nabywający skuter wybiera produkt sygnowany logo Romet” bo myślą że z Polski i że jakość jak w tych starych Rometach. 😀 Ot co 🙂

#91363 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4

czyli 31% kupujących skutery popełniło błąd.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#91364 Reply
    Vin
    Użytkownik
    • 4

Jak już mają kupować Chińczyki to tylko Keeway i Zipp. Dlaczego Zipp? Bo tam jest robiona przynajmniej kontrola jakości czyli sprawdzają prawie każdy element skutera by nie uległ awarii, zmniejsza to przez to możliwość że trafimy na felerny model.

#91382 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Nie ukrywajmy – jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

#91391 Reply
    Raf
    Użytkownik
    • 2

Z tym stwierdzeniem, że „jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę” bym się nie zgodził. Owszem, można by tak powiedzieć w przypadku w ogóle wyboru np. pomiędzy chińczykiem, a produktem np. japońskim, ale nie pomiędzy chińczykiem udającym polski produkt,a tym samym chińczykiem nie udającym takowego i jawnie przyznającym się do swojego pochodzenia. Już kiedyś przy produktach rometa, czy zippa wspomniałem na tej stronie o tym, że gro moich znajomych (35 latkowie) kupuje dzieciakom właśnie rometa, żyjąc w błogiej nieświadomości że jest to produkt polski – bazując na „dawnych miłych wspomnieniach” z okresu, kiedy to sami w większości śmigali na „Ogarach” czy „motorynkach” – które to były produktem szerzej dostępnym i powiedzmy „średniej jakości”, a kiedy to np. taki Simson, był „klasyfikowany” tak jak dzisiaj Honda, czy Yamaha, itp (takie były czasy). Ja może tak z „własnego doświadczenia” po kupnie Kymco podam przykład pewnej rozmowy (która niczym czsami nie różni się, od „młodzieńczych” przekomarzań „kto ma lepsze”, tym bardziej jak wchodzi do tego „nieświadomość o pochodzeniu produktu”): – kurde, ale dziadostwo kjupiłeś… zamiast chińczka trzeba było rometa kupić… – no wiesz sorki, ale to ten Twój Romet jest chińczykiem, a Kymco już nie koniecznie takim jest – przecież Romet to polski motor – tak, był… za komuny, teraz to tylko nazwa pozostała… poczytaj sobie w necie zo to jest Kymco (Twoim zdaniem chiński), a z czego jest Romet (w tym momencie niepewność i podsumowanie) – no ale ja dałem tylko 4500, a Ty 7000 – no wiesz, za tą klasę „wielkości” moto, to za kymco dał bym też 4700 za model Agility Teraz po roku ponowna rozmowa: – wkurza mnie już ten moto bo (i tu lista do wymiany części) – no widzisz, aa ja mam już 15000 przejechany swoim Kymco i tylko pękła mi linka os licznika, za 30 zł i wymieniałem rolki i pasek, łącznie za 140 zł + koszty wymiany oleju… w ogóle na razie nie wiem, co kosztuje motorower… – ale i tak za te pieniądze wolałbym n Twoim miejscu Yamahę – no dobra, ale takowa nowa jest droższa… Sorki za ten „przynudnawy tekst” z życia wzięty, ale on troszeczkę pokazuje, czym kierują się moi rówieśnicy będący już rodzicami, którzy właśnie „decydują najczęściej” o wyborze moto dla pociechy (decyduje przeważnie ten kto daje pieniądze) i dlatego nie dziwie mnie p0zycja Rometa… szczerze przyznam, że sam po tym jak przesiadałem się z wysłużonego już Simsona, brałem pod uwagę Rometa – właśnie bazując na podobnej „historii i wspomnieniach”. Wybór la mnie był podobnie wtedy prosty – albo Yamaha za 10 tyś (za co moja żona pewnie by głowę mi urwała), albo stara „po kimś”, albo Romet czy Zipp… dopiero dzięki forom specjalizującym się w tematyce motorowerów, poznałem inne firmy poza tymi „zachodnio-japońskimi” i dowiedziałem się, że Romet z PL ma wspólnego tylko to, że jest tu montowany i że jak już takowego miałbym wybrać, to równie dobrze byłoby to samo co Keeway i Zipp, które nie oszukujmy się są po prostu za tą samą klasę tańsze. Nie chcę robić „koło ogona” firmie Romet – ale trochę mnie złości żerowanie na nieświadomości klientów, właśnie poprzez fakt promowania się jako produkt polski (bo tak to właśnie my, jako ludzie którzy pamiętają Romety, odbieramy).

#91398 Reply
    br3w
    Użytkownik
    • 2

Wychodzi że 31% ludi nie wie co kupuje. A 25% tych maszyn trafi co najmniej 2 razy na gwarancje 2% do niczego się nie nadaje a reszta jakoś jeździ.

#92391 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

Vezyr jakość w tych starych polskich rometach była gorsza od obecnych, to były prymitywne konstrukcje z lichych materiałów, kiepsko wykonane..wychowałem się w tych czasach i wiem że komary były o 100% lepsze od rometów, a co dopiero porównywać z obecną technologią! silniki czterosuwowe, zawieszenia hydrauliczne, odlewane koła ze stopów lekkich, itd.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Co trzeci klient wybiera Rometa
Twoje informacje:

Back to top button