75w-90, 80w90 czy 85w-90 – który dobrać olej do 4T?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis 75w-90, 80w90 czy 85w-90 – który dobrać olej do 4T?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pietro Pietro 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Gizior89
    Gizior89
    Użytkownik

Witam,

tak j/w – który najlepiej dobrać olej przekładniowy do 4T? nie mam książeczki od mojego Baotiana BT49QT-9R3 i nie wiem który lepiej olej dobrać 😉

Pzdr

Baotian BT49QT-9R3
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Ten sam motocyklowy olej silnikowy 4T, którego wlewasz do silnika. Z 1 litra zawsze zostaje po wymianie oleju w silniku, więc zamiast kupować drugi, użyj silnikowy. A z tych 3, 75W90.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Gizior89
    Gizior89
    Użytkownik

wlałem motul po wymianie cylka, zostały 4 setki oleju, no ale chyba nie można wlać oleju silnikowego do przekładni??

Baotian BT49QT-9R3
    Zdjęcie profilowe siwypln
    siwypln
    Użytkownik

Ja leje tak jak w książce serwisowej czyli 85W90 Mobil1

Keeway Outlook 125cc
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Gizior89 napisał:

wlałem motul po wymianie cylka, zostały 4 setki oleju, no ale chyba nie można wlać oleju silnikowego do przekładni??

Jak sądzisz, co leją motocykliści do swoich motocykli? Ten olej jest do silnika i przekładni. Nie ma w tym nic dziwnego, że lobby olejowe zachęca do wydawania złotówek na dodatkowe oleje.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Im_Jurek
    Im_Jurek
    Użytkownik

ja leję hipol do przekładni- sprawdzony jest

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Można lać Hipol jak ma się skuter 2T, ale skoro ma ktoś 4T i jeździ na oleju motocyklowym, to nie ma sensu specjalnie kupować Hipol, skoro całego litra do silnika nie wleje i to co zostaje można lać do przekładni.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie