50km dziennie przy docieraniu? Nie za dużo?

Jak w temacie.
Mam przejechane niecałe 500km i czy dzienna trasa 50km to nie za dużo?
Z góry dzięki za odp :)

Trzeba było pytać jak miałeś zero na blacie. 500km przebiegu, to już prawie dotarty ;)

A kiedy mogę zdjąć blokady? :)

Już możesz ;)

A słyszałem, że granice docierania uznaje się ok. 1000km
Mogę coś stracić jak zdejmę teraz?
Np. mniejszy v-max, czy zrywność?

Najlepiej według mnie zdejmować blokady przy zerowym przebiegu i rozsądnie wykorzystywać cały zakres obrotów. Bo jeśli na począdku nie dasz pierścieniom obciażenia to mogą się źle ułożyć i nie wytrzymać później.

Wiem, czytałem o tym.
Dlatego przez pierwsze 30km starałem się wykorzystywać cały zakres mocy :)
W sumie czasami mam nawet obawy , że za bardzo daje w palnik mojemu skuterowi :D
Dzisiaj zrobiłem około 60km i czasami musiałem dać FULL manetkę, bo w mieście :)

Adachoo15 napisał:

A słyszałem, że granice docierania uznaje się ok. 1000km

Tak było 40 lat temu ;)

Jeszcze jedno :)
w teście skuterowo.com Ferro 803 mówili , że istnieje jeszcze jakaś blokada, która nie pozwala przkroczyć 70km/h ..
Co to może być?

Kisiu1981 napisał:

Najlepiej według mnie zdejmować blokady przy zerowym przebiegu i rozsądnie wykorzystywać cały zakres obrotów. Bo jeśli na począdku nie dasz pierścieniom obciażenia to mogą się źle ułożyć i nie wytrzymać później.

Widzę że chyba nie wiecie o co chodzi z tymi pierścieniami, w odniesieniu docierania na całym zakresie obrotów?.. ;)

Wytłumaczysz? :D

Tak naprawdę dotyczy to nie tylko okresu docierania, ale całej eksploatacji. Wygląda to tak; jeżeli ciągle jeździłbyś na pół gwizdka (znam takich dziadków), w cylindrze po jakimś czasie, pierścienie wycierają tzw. próg. Na stopie korbowodu jest pewien luz, więc jeżeli od początku silnik nie będzie dostawał w palnik, owy próg wytrze się niżej w gładzi cylindra, bo na korbowód nie będą oddziaływały takie siły bezwładności jak przy większych obrotach silnika. Jeśli zaistnieje taka sytuacja, a będzie potrzeba zmienić styl jazdy na ostry, to o ten "źle wytarty" próg będą dobijać krawędzie pierścieni wytwarzając nieprzyjemne stukanie. Tak to z grubsza wygląda ;)

ja nowym skuterem z przebiegiem 100 km pojechalem na wycieczke 200 km i śmiga nadal, a ma ponad 25 100 km :)