4t zipp świeca mokra a iskra mocna niebieska i nie odpala !!!

Witam mam problem z zippem ostatnio zaczął ciężko odpalać na zimnym silniku i z rana a dziś to wogule nie odpalił odkręcałem świece jest mokra a iskra jest niebieska co robić wie ktoś

Powietrze dochodzi?Nie ma jakiś zagięć przewodów np. od podciśnienia?
Zawory i rozrząd dobrze ustawione są?

skoro świeca mokra, więc paliwo jest. Przekręć manetkę na max, i kopaj - ja tak robię gdy świecę zaleje. Dostaje wtedy full powietrza, i odpala.

świece mokre - zalewa go.
wytrzyj, gaźnik wyreguluj - podaje za dużo wachy a jak to 2T to być może oleju jest za dużo (jak robisz z ręki)

tak z dnia na dzień palił coraz gorzej a wczoraj już wcale nie chciał zapalić a dziś zobaczę na rozrząd i na zawory nawet nie łapie jak jest manetka na full 4t.

ustawiłem rozrząd po sie przestawił i zapalił pojezdziłem trochę i pużniej po 30 minutach chce go odpalić i wcale nie chce już odpalać co robić ciągałem zawory,rozrząd,głowice,cylinder z tłokiem i patrzyłem czy nie mam żadnych otarć itd.

ustawiłem rozrząd po sie przestawił i zapalił pojezdziłem trochę i pużniej po 30 minutach chce go odpalić i wcale nie chce już odpalać co robić ciągałem zawory,rozrząd,głowice,cylinder z tłokiem i patrzyłem czy nie mam żadnych otarć itd.

f5