4t- rurka z białą mazią

W moim steed- 50 zauważyłem dziwna rurkę. Wychodzi jakby z pokrywy zaworów potem jest trójnik i rurka idzie w dól, na końcu ma zatyczkę. A w środku jest olej/dziwna biała maź. Czy to jakiś odstojnik do zepsutego oleju, czy wylewać to stamtąd itp?.

Odma. To odpowietrznik wyrzucający szczątki oleju i innych nieczystości z silnika...

Tak, to odma, jak byś miał do rurki filtra powietrza podłączone to lajt, jak masz luzem wiszącą i zatkaną to możesz czasem przeczyścić.Aczkolwiek i bez odmy można jeździć bez problemu, więc z grubsza się nie przejmuj, ja mam usuniętą i nic :)

Jak odma jest usunięta to jedyna komplikacja to wylewające się nieczystości np. na przekładnię, albo spód silnika...
Słowem, jak możesz to czasem spuszczaj te maź z odmy.

Leszek napisał:

Jak odma jest usunięta to jedyna komplikacja to wylewające się nieczystości np. na przekładnię, albo spód silnika...
Słowem, jak możesz to czasem spuszczaj te maź z odmy.

Lub używaj oleju o większej lepkości, który mniej paruje, np. teraz zalałem silnik olejem mineralnym 20W50 i w rurce odmy mam suchutko, wcześniej jeździłem na półsyntetyku 10W40 to w rurce zawsze był syf (opary wody i oleju=biała maź).

Jezeli mowa o bialej mazi to jest to emulsja czyli cos co powstalo z polaczenia oleju z woda.Olej tak zwanie emulguje w polaczeniu z woda.Odma czyli odpowietrzenie skrzyni korbowej powinna byc odprowadzona do gaznika, co powoduje spalenie oparow oleju.

Witam. Zauważyłem ten temat i mam jedno pytanie odnośnie tego trójnika ?? czy ta odma łączy się w jakiś sposób z komorą filtra powietrza ?? a jeśli tak to czy ten trójnik wygląda w ten sposób ? http://img703.imageshack.us/i/beztytuuxvl.jpg/ ( on jest nie pełny ) ?? jeśli tak to jak nazwać ten trójnik ponieważ nie moge go nigdzie znaleźć, a bez niego mam wysokie obroty .

Odkopię trochę temat i napiszę co zauważyłem.

Mam już przejechane 2400 i nic się nie dzieje z Martinellim ale ostatnio zauważyłem niepokojącą rzecz. Mianowicie po przejściu z PB95 na PB98 zauważyłem, że z odmy leci mi olej do puszki filtra. Wszystko było by fajnie gdyby nie to że już cieknie z filtra powietrza. Co robić? Dać jakąś puszeczkę na ten olej? Albo kubeczek ( taki na mocz) żeby mi do filtra nie leciało?

Doradźcie coś bo mnie to niepokoi!

lej Pb95... Nie wiem po co ludzie leją 98 do skutera... Przecież to nic nie daje.

Według mnie ciszej chodzi i jakoś mniej nim telepie na niskich obrotach. Ogólnie jest bardziej kulturalna praca. Ale to jak z tą odmą?

madi napisał:

lej Pb95... Nie wiem po co ludzie leją 98 do skutera... Przecież to nic nie daje.

daje , daje... dodatkowe problemy

edit: kubeczek na mocz.... :-D

wróć do 95

Cionek1 napisał:

Według mnie ciszej chodzi i jakoś mniej nim telepie na niskich obrotach.

To się akurat zgadza, 98 spala się mniej gwałtownie czyli jest mniej podatna na spalanie detonacyjne.

Albo lej V-Power 95. Będzie jeszcze lepiej chodził.