! Forum Skutery 4t nie odpala

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe xbulax xbulax 4 lata, 12 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe xbulax
    xbulax
    Użytkownik

Witam mam problem z moim chinczykiem. Założyłem mu nowy cylinder głowice i tłok.Ustawiłem rozrząd i zawory dobrze . Od razu pa założeniu odpalił przejechałem się kawałek i wypięło się zabezpieczenie od zaworu ssącego. Po założeniu skuter nie chce odpalić, jak naciskam starter to rozrusznik kreci tak jak by nie miał siły. Jak mu zdejmę gaźnik z kolankiem i zatkam dopływ powietrza to kręci normalnie i prawie zapala . Po podlaniu paliwem prosto do głowicy. Potem jak mu założę gaźnik to skuter nie odpala. Po spadnięciu zabezpieczenia na tłoku są delikatne ślady

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Jak spadło Ci zabezpieczenie z zaworu a tym bardziej masz ślad uderzenia na tłoku, to masz zgięty zawór i nie ma kompresji. Nie zapali. Musisz zdjąć głowicę i ew. wymienić ten zawór; o ile głowica też nie oberwała. Sprawdź szczelność zaworów – obu. Nie mają prawa nic przepuszczać. Inaczej nic nie zdziałasz.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe xbulax
    xbulax
    Użytkownik

Sprawdzałem szczelność i głowica jest dobra

Zdjęcie profilowe xbulax
    xbulax
    Użytkownik

A jak zdejmę gaźnik i zatkam np, kartką papieru to normalnie odpali, a jak założę gaźnik to juz nie ma siły przekręcić.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak sprawdzałeś szczelność że ci wyszło że po spotkaniu zawora z tłokiem jest wszystko OK?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe xbulax
    xbulax
    Użytkownik

oddałem ją do mechanika i ją docierał 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mógł nawet z nią spać ale skąd pewność że po spotkaniu tłoka z zaworem jest ok ?

Zdjęcie profilowe xbulax
    xbulax
    Użytkownik

nawet jak wleję benzynę od góry to nie ucieka 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

i jak wsadzisz tam chomika to pewnie też nie ucieknie – co wciąż nie oznacza że cylinder jest szczelny i ciśnienie sprężania jest prawidłowe.
    Przyżąd którym to sprawdzisz nazywa sie manometr do pomiaru ciśnienia sprężania i wkręca się go zamiast świecy

Zdjęcie profilowe xbulax
    xbulax
    Użytkownik

to co mam założyć nowy cylinder i sprawdzić bo tego manometru nie mam? 🙂 jeszcze jak kręcę magnetem to po ok 3/4 obrotu tak jakby się blokowało coś i wtedy właśnie nie może rozrusznik przekręcić… a kompresja wydaje mi się że jest ok bo on nawet odpala ale bez gaźnika jak mu podleje benzyny…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie