4t do 30km/h rozpędza się dobrze, póżnej nie ma mocy i się muli

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 4t do 30km/h rozpędza się dobrze, póżnej nie ma mocy i się muli

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Darek Nykielson 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe PabloPablito
    PabloPablito
    Użytkownik

Jak w tytule, mam skuter router city line 50 4t do 30km/h skuter dobrze sie rozpędza po osiągnięciu tej prędkosci zaczyna mulic i wolno się rozpędza do 50/60km/h. Co może być przyczyną? Z góry dziękuje za pomoc.

LWG
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

regulacja napędu, zły stan wariatora, regulacja gaźnika, regulacja zaworów, zły stan cylindra

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.

Darek Nykielson
    Użytkownik

Do 25% manetki gazu czyli do 15 góra 20 km/h głównie pracuje dysza wolnych obrotów+filtr powietrza,od 25% do 75% manetki gazu odpowiedzialna jest głównie iglica a od 75% do 100% manetki dysza główna.Może być iglica do przestawienia.Też miałem czasami takie przerwy tylko w dwusuwie i zmiana głównej dyszy z 85 na 75 rozwiązała problem.Problem jeszcze może być że śruba regulacji mieszanki podaje za mało lub za dużo paliwa.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dysza wolnych obrotów pracuje na wolnych obrotach.
    kiedy zaczynasz odkręcać gaz zaczyna pracować iglica

Darek Nykielson
    Użytkownik

Chciałbyś.Do tych 10-15 km/h tylko dysza wolnych obrotów.Zmieniałem dysze na mniejszą i sam się przekonałem że na mniejszej lepiej się zbiera oczywiście tylko przy starcie max do 25% manetki.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Darek Nykielson
    Użytkownik

Ale z resztą nie będę się spierał.Niech będzie że dysza wolnych obrotów ma niewielkie znaczenie.Może tak mi się wydawało.Pozostaje regulacja iglicy,mieszanki lub jeszcze nieszczelność filtra powietrza lub połączenia gaźnika z króćcem.

Zdjęcie profilowe Kiler
    Kiler
    Użytkownik

Kolejny „znawca” 😀 Na mniejszej mógł się delikatnie lepiej zbierać bo możliwe, że większa była za duża.

Darek Nykielson
    Użytkownik

Może nie”znawca” ale sporo się natestowałem.Owszem na mniejszej dyszy woln.obrot.lepiej się zbierał,ale były wady:
    1.Trza było śrube mieszanki zdziebko wkręcić na zimnym.
    2.Często przylewało i muliło bo po prostu za mała dysza woln.obrot.nie nadążała przepalać po przejściu z dyszy głównej,którą też zmieniłem na mniejszą czyli przejscie z dysz gł.85+dyszy w.ob.45 na 75+35.Ale akurat u mnie pomoglo zmniejszenie tylko dyszy głównej i uszczelnienie dolotu powietrza.W każdym skuterze może być inna przyczyna,także wcale nie doradzam,tylko po swoich 6 próbach z różnymi dyszami wnioskuje.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

chłopie. dysza wolnych obrotów pracuje ZAWSZE. Od 0 do 100% otwarcia manetki jest zawsze „czynna”. Natomiast czy masz manetkę uchyloną na 1,3,25,39 i 99% pracuje TAK SAMO. Wiec zawsze sie „dokłada” do składu mieszanki ale zawsze TAK SAMO.

dsdd

Darek Nykielson
    Użytkownik

No i widzisz sam sobie zaprzaczasz.Wcześniej pisałeś że dysza wol.obr. jest tylko od wolnych obrotów,a teraz co innego.
    To ja mogę też dodać że filtr powietrza też pracuje d 0 do 100% i to jest akurat realne.Dysza w.obr.do 25% najwięcej daje od siebe potem dużo mniej kilkuprocentowo.Mnie tylko interesowało aby palił na zimnym czy to lato, czy zima i mi się udało po 4miesiącach zabawy z dyszami.U mnie na gaźniku dellorto 19mm z króćcem aż 28mm przyłącza mniejsza dysza woln.obrot.nie zaspokaja w pełni minimum jakie potrzebuje gaźnik.Mimo że mam cylinder tylko 50cc to i tak dać zbyt małe dysze do gaźnika to i jest problem z odpalaniem,chłodzeniem itp.
    Japisałem tylko o 2t:

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 miesiące temu przez  Darek Nykielson.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie