300km i zmiana oleju

Cześć :)
Mam pytanko :)
Od początku mam wlany olej półsyntetyczny i czy po 300km mam wymienić na syntetyka czy jeszcze nie?
Skuter jest w trakcie docierania ;)
Z góry dziękuje za pomoc :)

Lej olej z motula 10W40 :)Półsyntetyk :)

Wlej już olej syntetyczny.

syntetyku nie lej bo jest za dobry na fazę docierania dopiero po 1000km zmień sobie.jak coś to półsyntetyk lub mineralny.

a nic sie nie stanie jak wleje inny polsyntetyk niz ten co mam?
Bo nie mam zielonego pojęcia jaki mi wlali ;D

Co do oleju to przy zmianie to i tak wypływa prawie cały olej ( według producentów przy wymianie oleju musisz wlać 700ml a przy zmianie miski olejowej etc 800ml). Czyli w układzie zostaje setka oleju. Olej możesz wlać jaki chcesz byle tej samej specyfikacji. Jeżeli wlejesz inną specyfikację w oleju wytrąci Ci się tzw. masło czyli biały nalot ;-)

bzdura
masło to jest nieodparowana woda gdy silnik jest niedogrzany lub jeżdżony na krótkich odcinkach

w podpisie widze że masz 2t, od pierwszego odpalenia możesz lać syntetyka

barteklodz napisał:

bzdura
masło to jest nieodparowana woda gdy silnik jest niedogrzany lub jeżdżony na krótkich odcinkach
w podpisie widze że masz 2t, od pierwszego odpalenia możesz lać syntetyka

Dokładnie. Poza tym "masło" wytwarza się w odmie, opary oleju łączą się z parą wodną, tworząc biały nalot (taką przypadłość mają litrowe silniki VW).
Wracając do sedna, tak jak pisze kolega wyżej, w 2T możesz od razu lać full syntetyk. Ja dodam od siebie że nawet można mieszać oleje 2T.