2T- słaby start

SETUP:
Wydech Laser X-pro
Pasek Motoforce Kevlar Racing
Wariator Polini SC
Rolki Naraku HQ 4,2g
Sprężyna Centralna Malossi biała
Podkładka Malossi Torsion Control
Przeciwtalerz Naraku HS
Sprężynki Malossi białe

Najgorszy jest start spod świateł, gdy skuter stoi w miejscu, z 2-3 auta mnie miną a potem dopiero dostaje kopa ;/. Czasem robi się to niebiezpieczne, kombinowałem już z różnym kolorami sprężyn i sprężynek, poniżej załączam filmik z przyśpieszenia:

http://www.youtube.com/watch?v=ZqYmg5aIO9s&feature=plcp

a spręzyna ma jaką twardość ? 50% 70% ?

biała malossi 7%, a założyłem z teca żółtą co ją nie ściśniesz i start nie uległ zmianie a wolniej się rozpędzał od 40-60, a v-max się znacznie pogorszył...

o kurde, rzeczywiście startuje gorzej niż simson na dwójce...

O ile mi wiadomo, biała sprężyna Malossi jest raczej miękka. Zamontuj coś o średniej twardości, na przykład żółtą Malossi.

Wydech Laser X-pro lubi wysokie obroty, dlatego trzeba mu dać możliwość jazdy na wysokich obrotach. Dobrym pomsyłem może być również zamontowanie twardszych sprężynek, tyle że wtedy będzie startował z wysokich obrotów.

a może zamontuj sobie gazBox

Były żółte przy tej białej centralce i nie było zmiany w starcie. Więc waszym zdaniem ostatecznie, co kupić by skuter miał żwawy start, a nie taki przymuł, jakie sprężyny by zestroić napęd z wydechem??

gaz box-mniejsze spalanie i szybsza reakcja na ruchy manetką(szybszy start)oraz fajny wygląd.cena 100-150zł

lisu7 napisał:

gaz box-mniejsze spalanie

nie

potrzebujesz twardszych sprężynek sprzęgła, musi ruszać z wyższych obrotów. rolki do wario też mogą być za ciężkie

jak nie wiesz to nie mów spalanie zmaleje max.35-50 ml
a co do sprężyn to tak jak kolega wyżej

lisu7 napisał:

jak nie wiesz to nie mów spalanie zmaleje max.35-50 ml
a co do sprężyn to tak jak kolega wyżej

wiem, kilkadziesiąt sztuk tego założyłem
30-50ml to jest błąd pomiarowy, nie mierzalne

ja bym wymienił wariator i rolki na seryjne i zobaczył czy coś się poprawi. Możesz też mieć po prostu źle dobrany setup.

Aha no i taka sprawa, jeżeli masz wariator polini to rolki też powinny być firmy polini...