2T nie pali z rozrusznika, z kopniaka tak

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis 2T nie pali z rozrusznika, z kopniaka tak

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe jedrek12345 jedrek12345 8 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe FragMaster
    FragMaster
    Użytkownik

Witam!
    W moim skuterze( Hero Puch Winner- indyjski) 2T padła pompka oleju i puszczała olej cały czas, przez co olej zalał cały filtr powietrza, gaźnik, cylinder i wydech. Po ścieknięciu oleju skuter ruszył. Jest jednak problem. Nie chce palić z rozrusznika. Na początku kręcił i czasami coś zgrzytało metalicznie, jednak po jakimś czasie zgrzytanie ustąpiło ale cały czas nie łapie. Z kopniaka pali ładnie. Kręci bardzo szybko, iskra jest, kręci wałem( sprawdzałem wykręcając świecę). Czasami na dobrze rozgrzanym silniku odpali, ale trzeba kręcić kilkanaście sekund. Czasami też prychnie/ strzeli z wydechu przy kręceniu. Raz strzelił tak konkretnie, brzmiało to jak wystrzał z broni:) Skuter ma przejechane 2000km, docierany raczej prawidłowo, tyle że stał pare lat w garażu. Proszę o pomoc.

P.S. Właśnie sobie uświadomiłem, że olej może nadal znajdować się w komorze korbowej. Czy to może mieć jakiś związek?

Zdjęcie profilowe ads
    ads
    Użytkownik

A akumulator w jakim stanie ? Spróbuj odpalić bez włączonych świateł.

[IMG]http://results.tester.netia.pl/flkufihmfb[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    FragMaster
    Użytkownik

Raczej ok, kupiony nowy jakiś rok temu, ale nieużywany. Naładowany na max. Próbowałem odpalić na podłączonym prostowniku, to samo, kręci bardzo dobrze, ale nie pali.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Nie dawno ktoś miał tu podobny problem.. okazało się, że wadliwy był moduł zapłonowy.

Zdjęcie profilowe ads
    ads
    Użytkownik

FragMaster a możesz opisać jak jest z jakością indyjskich skuterów w stosunku do chińskich ?

[IMG]http://results.tester.netia.pl/flkufihmfb[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    FragMaster
    Użytkownik

Nie wiele mogę powiedzieć, bo to prawie nowy skuter, ale rewelacji nie ma. Przez te 2000km zdążyła się zepsuć linka gazu, wskaźnik poziomu paliwa i ta pompka oleju, więc za dobrze nie jest. Plastiki też kiepskiej jakości, wszystko się łamie w rękach. No i dostępność części do tego modelu jest prawie zerowa.

Zdjęcie profilowe kriis
    kriis
    Użytkownik

Ja miałem taki problem z odpalaniem z aku, po wymianie oryginalnego modułu CDI na zamiennik.

FragMaster
    Użytkownik

A czy to może być niewyregulowany gaźnik?

Zdjęcie profilowe jedrek12345
    jedrek12345
    Użytkownik

miałem ten problem w KEEWAY-u FOCUS i poradziłem sobie z tym. Objawy były takie same okazało się że był uszkodzony zespół przeniesienia napędu z rozrusznika na wał korbowy . Jest on umieszczony pod wariatorem. Należy odkręcić nakrętkę na wale następnie ściągnąć wariator i już ta część pojawia się jako następna. Aby ją zdemontować należy jeszcze odkręcić dwie śrubki trzymające koło zębate przenoszące napęd z rozrusznika elektrycznego na ten podzespół – koszt tej części około 60zł . Powodzenia

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie