250 km tygodniowo

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

Quantum jest duży ale mół jak Cholera… Odblokowany max 65kmh pójdzie. Kolega ma taki sam ja miałem i niestety są bardzo słabe.

Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Tak sobie myślę jeszcze o Kymco Vitality jakbyś przebolał wersje 2T. Moja ma ponad 19 tys. przebiegu, a jest kilka sztuk na forum z przebiegiem ponad 20 czy 30 tys. km. Fajna, zwinna sztuka, tylko musiałbyś się przymierzyć czy Ci pasuje.

Zaoszczędzić parę stówek możesz wybierając rocznik 2012 jak będzie dostępny w salonie, zawsze to coś, a gwarancje masz dalej na dwa lata.

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Ja kupiłem chinola F16 najtańszy nowy skuter, i mam ciągle z nim problemy, ale nie dlatego bo się sypie, tylko dlatego, że trzeba poprawiać producenta przy wszystkim!
    – Żarówka się spaliła bo, źle została zamontowana
    – Ssanie nie działało, bo krzywo je włożyli
    – Czujnik stopki bocznej zalało wodę, gdyż nie dali tam uszczelki
    – Skuter mi teraz dużo pali, i zalewa gdyż…? Dali za dużą dysze w fabryce
    – Skuter nagle nie chciał zapalić bo? kabelek został luźno spięty przez co się odłączył

Już nie wspomnę, że jak nim przyjechałem do domu to musiałem mu wszystkie plastiki zdjąć i założyć, gdyż albo nie dokręcone, albo krzywo założone.

matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

Quantumek napisał:

Quantum jest duży ale mół jak Cholera… Odblokowany max 65kmh pójdzie. Kolega ma taki sam ja miałem i niestety są bardzo słabe.

Tak ale my piszemy tu o Quantumie R w wersji 2T. Poza tym pisze się MUŁ 🙂

Sparrow
    Użytkownik
    • 1
    • 19Postów:

No ja już z założenia patrzę na skutery z 2012 roku… Przeboleje silnik 2t jeżeli będzie naprawdę warto.

Sparrow
    Użytkownik
    • 1
    • 19Postów:

Vitality kosztuje 5300 zł, a jak dorzucę 200 zł to mam Super 8…

matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

A za ok. 4000 zł masz nowego Quantum R 🙂

watermelon
    Uczestnik
    • 14
    • 79Postów:

Mam kilka cm wzrostu mniej, więc chyba opinia będzie miarodajna – na Kymco Agility siedziałem z kolanami w kierownicy. Prosto pewnie można jechać, ale skręcanie byłoby męczące. Agility City było większe, ale Quantum R wydawał się jeszcze wygodniejszy – można nogami zaprzeć się o… przednią ściankę?
    Sam planuję zakup, i pewnie pójdę w kierunku chin. Wmawiam sobie, że skuter za ~4000, będąc średnią/górną półką chińczyków nie będzie potrzebował ciągłych napraw, w przeciwieństwie do supermarketowego F16 za 2000.

Sparrow
    Użytkownik
    • 1
    • 19Postów:

Z jednej strony kusi ten Quantum ale z drugiej strony ……… No nie wiem, nie wiem…

matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

watermelon napisał:

Mam kilka cm wzrostu mniej, więc chyba opinia będzie miarodajna – na Kymco Agility siedziałem z kolanami w kierownicy. Prosto pewnie można jechać, ale skręcanie byłoby męczące. Agility City było większe, ale Quantum R wydawał się jeszcze wygodniejszy – można nogami zaprzeć się o… przednią ściankę?
    Sam planuję zakup, i pewnie pójdę w kierunku chin. Wmawiam sobie, że skuter za ~4000, będąc średnią/górną półką chińczyków nie będzie potrzebował ciągłych napraw, w przeciwieństwie do supermarketowego F16 za 2000.

Mam F16 z Carrefoura i w przeciwieństwie do kolegi Izdebskiego , nie muszę w nim grzebać . Jeździ bardzo dobrze , nie psuje się. Tylko lać i jeździć. Denerwują mnie te uprzedzenia do chińczyków – bo komuś się rozwalił więc mój na pewno też się rozsypie.

dzokej
    Użytkownik
    • 7
    • 746Postów:

Ja mam chińczyka i zdarza się że 250 km robię w jeden dzień. Dosiadam Zipp Neken

watermelon
    Uczestnik
    • 14
    • 79Postów:

matol1798 napisał:

Denerwują mnie te uprzedzenia do chińczyków – bo komuś się rozwalił więc mój na pewno też się rozsypie.

Nie zaprzeczam, coś musi być w chińczykach i F16 że tyle się ich widzi na ulicach, sprawnych i jeżdżących.
    Chińczyk dobry na start, jakby zacząć od markowego to nie doceniałoby się jak dobry to sprzęt. Ale może to dalej moje przekonywanie samego siebie.

Sparrow
    Użytkownik
    • 1
    • 19Postów:

No dobra, Quantum, F16 i inne wynalazki… Z tego co czytam to potrzebny mi skuter chłodzony cieczą… Czyli jaki np?

matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

Czyli na przykład Romet 717 2T Ciecz.

Sparrow
    Użytkownik
    • 1
    • 19Postów:

Żadnych Rometów…

matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

To w takim razie dupa 🙂 Albo używana Aerox , SR, Speedfight 2 albo nic 🙂

Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Sparrow jak tak dalej pójdzie to skończysz z torosem f16 🙂

matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

Dobra maszyna 🙂

J23
    Uczestnik
    • 2
    • 412Postów:

Zwróć uwagę a Benzera Barneta lub Indianę. Zwłaszcza Barnet jest bardzo wygony. Być może wkrótce nabędę takiego, ale z silnikiem 125. Benzer jakościowo jest lepszy od tańszych Rometów, czy Zippów.

Sparrow
    Użytkownik
    • 1
    • 19Postów:

Chyba sobie jednak będę zbierał na super 8. Ehhh… A swoją drogą, F16 – nazwa fajna:)

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

nie koniecznie musi być skuter chłodzony cieczą.
    W moim F16 kupiłem sportowy wentylator firmy naraku za aż 53 zł, za sam wiatraczek! Fakt, drogi był, ale nie żałuje. Skuter ma bardzo dobre teraz chłodzenie. Ostatnio jechałem w trase 170 km nim Warszawa – Łódź. Zrobiłem 2 postoje na paliwo, ale nie nagrzewał się. Za to pierwszy mój F16 z seryjnym wiatraczkiem gdy były upały on bardzo tracił mocy.
    W tej chwili w moim obecnym F16 czekam aż przyjdzie dysza 80, i wymienię obecną 85 na tą 80, gdyż na tej 85 go po prosto zalewa podczas jazdy.

Mystek
    Użytkownik
    • 11
    • 191Postów:

http://allegro.pl/motorower-sym-jet-sport-x-50r-bk05w-6-nowy-i3219790354.html

Szukaj okazji, nie patrz się na to czy ciecz czy powietrze 😀

dzokej
    Użytkownik
    • 7
    • 746Postów:

Panowie nie jest to żaden silnik z nie wiadomo jaką pojemnością by musiał być chłodzony cieczą !!! spójrzcie na takie motocykle jak stara jawa 350 TS, MZ , czy inne tego typu junak M72 maszyny którymi robiło sie po 400 km i co ? nic się nie działo. Więc nie rozumiem was po co upieracie się przy cieczy??????????

Sparrow
    Użytkownik
    • 1
    • 19Postów:

No dobra. Po zastanowieniu się tak na spokojnie doszedłem do wniosku, że będę zbierał na Kymco Agility City 4t. Dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi:)

Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Podjąłeś najrozsądniejszą decyzję z możliwych. Powodzenia w zbieraniu funduszy.

lukrajew
    Użytkownik
    • 0
    • 4Postów:

Sparrow,

Sporo było tu jaki skuter, a ja napiszę Ci tak:
    Podobnie jak Ty, 2T omijałem szerokim łukiem. Czemu nie leżą mi 2T? Jak dobrze policzysz, to olej do paliwa wcale tanio nie wychodzi, zwłaszcza przy przebiegach o których piszesz. Dźwięk? Rzecz gustu, mnie również nie podoba się.

Mam 10 cm mniej od Ciebie i mniej ważę. Kupiłem Kymco Agility 4T (nowe, półtora miesiąca temu) i jestem, z ręką na sercu, zadowolony. Wcale nie wyglądam jak na psie, a nogi nawet przy pełnym skręcie spokojnie się mieszczą. Idź do salonu i przymierz się do niego. Tygodniowo robię 150 km (dojazdy do pracy, wyłącznie miasto) i spala mi dokładnie 2l / 100 km.

Nawet w najbardziej upalne dni, jak dotychczas, nic nie tracił na mocy podczas całych przejazdów, więc ja na Twoim miejscu nie zaprzątałbym sobie głowy w jaki sposób jest chłodzony.

Natomiast musisz się bardzo poważnie zastanowić, czy pojemność 50 to jest to, czego szukasz. Piszesz, że będziesz pokonywał trasy po 100 km. Hm… nawet po odblokowaniu, będzie to bardzo męczące. Nie ma się co oszukiwać, prędkość około 70 km/h to max. (w zależności jak go dotrzesz).
    Masz prawo jazdy kat. A? Jeśli tak, to ja poważnie bym się zastanowił na Twoim miejscu nad 125, a może nawet 250. Oczywiście mam na myśli skutery używane, ale jak wyżej koledzy napisali z pewną historią, serwisowane. Można znaleźć, z tymi pojemnościami, skutery nie za duże, zgrabne, nadające się do miejskiej dżungli, a pokazujące pazur poza miastem :). Spalanie? Nie będzie wiele większe, niż w moim, bo nie będziesz otwierał manetki na max. Ja jeżdżę wyłącznie po mieście i mój Kymciuś mi wystarcza, ale na trasę bym się nim nie wybrał. Nie będzie to po prostu przyjemność, a czy nie o to w jeździe na jednośladach chodzi? 🙂

Pozdrawiam wszystkich

Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

Kup sobie F16 to po takiej trasie nie wyciągniesz go z tyłka 🙂
    Jeśli musi być 50-tka to Agility City w 4T będzie najlepszy moim zdaniem. Duża kanapa, duże koła i małe spalanie, w trasy w sam raz.

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button