139FMB(110ccm) przerywa na wysokich obrotach

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery 139FMB(110ccm) przerywa na wysokich obrotach

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Draculazz Draculazz 3 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe zippqwerty
    zippqwerty
    Użytkownik

Witam, po zmianie pojemności na 110ccm silnik przerywa na wysokich obrotach i jego vmax wynosi około 45-50km/h (po odjęciu gazu przy takiej predkosci silnik prycha, charczy i strzela) Dodam jeszcze, ze powyżej pewnych obrotów silnik jedynie kręci się coraz szybciej, lecz mocy nie daje żadnej. Na początku myślałem, że to wina gaźnika więc kupiłem taki z allegro do quada 110, ale okazało się, że ma taki sam przelot co oryginalny od 50 i nic to nie dało (pz19). Wiem, że powinien być większy, ale zastanawia mnie to dlaczego niektórzy jeżdżą na takich pz19 i nie narzekają, a mój no… słabszy od 50, na której wyciągałem 60-65. Oczywiście moduł odblokowany, świeca i fajka nowe. W gaźniku podnosiłem iglice najwyżej lecz nic to nie dało. Może być to wina kabla WN? Proszę o poradę, ponieważ szkoda pieniędzy, żeby kupować kolejny gaźnik i eksperymentować czy podpasuje czy nie.
    Dołączam filmik na którym widać i słychać mój problem.
    https://www.youtube.com/watch?v=7NPWUtb16J8
    (słychać strzał z gaźnika w 0:18)
    Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Niestety [nie lubię ich i są do du..] ale po założeniu filtra stożkowego i modułu bez kagańca objawy powinny ustąpić

zippqwerty
    Użytkownik

Stożek jest zamontowany, a moduł odblokowany 😉
    Na 50tce kręcił bardzo wysoko, dopiero teraz takie coś sie przytrafiło ;/

Czytaj
    REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a rozrząd i luz na zaworach? dobrze? mozesz sprawdzić z innym modułem. to nie jest tak że każdy pasuje idealnie

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    zippqwerty
    Użytkownik

rozrząd i luz raczej dobrze, robili mi to u mechanika, więc powinno być dobrze. Ale z ciekawości kupie szczelinomierz i sprawdzę luzy, bo silnik troche klekota. Modułu innego niestety nie mam ;/ jedynie ten oryginalny zablokowany i ten odblokowany co teraz jest. A czy powodem nie może być np świeca? Wiem, że była założona nowa, ale różne rzeczy się trafiają ;p

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Może być świeca,możesz spróbować na blokowanym module a jak był robiony u mechanika samochodowego to i luzy i rozrząd może być do sprawdzenia.

zippqwerty
    Użytkownik

Robiony był u mechanika od motocykli, więc raczej wszystko dobrze, problemem było, że tłok był za wysoki i nie pasował i musieli go szlifować, bo bił o głowicę. Kupię dziś jakąś tanią świecę i sprawdzę co i jak, no i podepnę ten zablokowany moduł. Dzięki za odpowiedzi, dam znać czy to coś dało 😉

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Się nie szlifuje tylko daje kilka uszczelek pod cylek bo może wstępować spalanie stukowe (spalanie detonacyjne) .
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Spalanie_stukowe
    https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodki_przeciwstukowe

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w znajomym bmw chłopaki wybierali materiał z denka (na srodku) tłoka zeby odprezyc silnik, ale zeby szlifowac/frezowac/planowac cały tłok to juz niezła manufaktura.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Wombat napisał:

w znajomym bmw chłopaki wybierali materiał z denka (na srodku) tłoka zeby odprezyc silnik, ale zeby szlifowac/frezowac/planowac cały tłok to juz niezła manufaktura.

Rzekł bym raczej rzeźbienie w gównie

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie