125cm lub inny dla dwójki po Mieście

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #300182 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

Dzień dobry;

Mieszkamy z małżonką we Wrocławiu;
    Posiadamy prawo jazdy Kat B i doświadczenie na pojazdach 50 cm (CVT);

Na ten sezon (i oby jak najdłużej) poszukujemy WYGODNEGO jednośladu;

Nie chcemy pogrążyć się w kosztach, więc mówimy o kwocie do 8 tysięcy złotych;
    Najważniejszym czynnikiem jest dynamiczna jazda po mieście i wygoda, zwłaszcza pasażera.

Czy jest/są konkretne modele, które możecie polecić?

Jeśli to pomoże to jesteśmy z Wrocławia 🙂

#300183 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#300187 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

Nie ma znaczenia czy nowy czy używany;
    Ważne co by był mało-zawodny (stąd nacisk na „oby jeździł jak najdłużej) i wygodny 🙂

Waga ~76 / 60
    Wzrost ~171 / 165

😉 żona raczej nie będzie kierować w jeździe we dwójkę, woli jak ja to robię, a więc będzie nim jeździć czasami solo, a jak dwójkę to zostaję kierowcą;)

Dzięki za kilka rzutów ; )

PS: ma ktoś doświadczenie w kupowaniu sprowadzonych Skuterów? (pytam o doświadczenia jak problemy z rejestracją, czy „zawodnością” takich maszyn)

#300188 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Sprowadzony to może być klejonka [z kilku] w wiekszości tych sprowadzonych idziesz tylko do wk bo opłaty są porobione i tłumaczenia,od prywatnych jest różnie[może brakowac jakiegoś kwitka i dupa zbita] czasemlepiej dać zarobic te 500-1000zł i mieć wszystko do rej gotowe i nie ryzykować zakupu sprowadzonego z drugiej reki od prywatnego.Jak na wasz wzrost to pcx i burgman akurat:)
    Dobrze że mam daleko do Wroclawia,kobita na Burgmanie lecąca 110kmh z wagą własną 60kg mnie przeraża:D

#300201 Reply
    ughr
    Uczestnik
    • 19

Ciekawe czy kolega policzył dodatkowe koszta jakie musi włożyć w jazdę na skuterze, tutaj dochodzą opłaty za kaski i rękawiczki oraz jak ktoś chce to strój a tym przypadku liczony razy 2

Może sobie kup nowego Rometa City 125 z 2014 roku, są w super cenach u dealerów ale trzeba się targować.

#300205 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    #300209 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

ughr napisał:

Ciekawe czy kolega policzył dodatkowe koszta jakie musi włożyć w jazdę na skuterze, tutaj dochodzą opłaty za kaski i rękawiczki oraz jak ktoś chce to strój a tym przypadku liczony razy 2
    Może sobie kup nowego Rometa City 125 z 2014 roku, są w super cenach u dealerów ale trzeba się targować.

ughr czytaj,latali na piździkach 50 wie wszystko już mają.
    Zulus zip i junak odpada za slaby na dynamiczną jazdę we dwoje[tu podkreślam we dwoje] agility też za wiele miejsca nie mają,to musi być maciora [twój wombata eadema cośkoło tego] z nie zawysoko umieszczonym siedziskiem.

#300211 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Mijałem KACa 125 z dwójką na pokładzie, jak pomykał Prymasa w okolicach 90km/h.
    A może…
    http://www.romet.pl/Moto,MAXI_125_R,20,667,14204,2014.html
    Tylko też słaby…

#300214 Reply
    ughr
    Uczestnik
    • 19

Paci ale On nie piszę że ma ciuchy tylko doświadczenie na 50 tkach

#300215 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Coś jak te bo tu chodzi o wygodę psażera a wnioskuję z opisu że nie sporadycznie a często razem latają
    http://allegro.pl/peugeot-citystar-125i-2011r-katb-majesty-burgman-i6050771433.html#thumb/8
    http://otomoto.pl/oferta/honda-s-wing-honda-s-wing-125-duzy-piekny-skuter-na-kat-b-okazja-07-2007r-ID6yjoe7.html
    ughr to myślisz ze gołymi d..mi na nich latali:D

#300237 Reply
    ughr
    Uczestnik
    • 19

paci napisał:

Coś jak te bo tu chodzi o wygodę psażera a wnioskuję z opisu że nie sporadycznie a często razem latają
    http://allegro.pl/peugeot-citystar-125i-2011r-katb-majesty-burgman-i6050771433.html#thumb/8
    http://otomoto.pl/oferta/honda-s-wing-honda-s-wing-125-duzy-piekny-skuter-na-kat-b-okazja-07-2007r-ID6yjoe7.html
    ughr to myślisz ze gołymi d..mi na nich latali:D

Paci super skuterek znalazłeś, według mnie dla dwójki idealne rozwiązanie, naprawdę mi się podoba. A swoją drogą to ostatnio sprawdzilem i na moim kymco też się zmieści dwóch dużych facetów.

#300238 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Ale u Ciebie to people gt on jest wiekszy od agility no i co najwazniejsz 15kucy do dźwigania dwóch dup:D
    Tu nie ma za dużego wyboru [ta honda ładna:)]

#300249 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

S-wing to piekielnie duża krowa. Wycieczki TAK, miasto…? No nie wiem. Ja wymiękłem.

#300259 Reply
    ughr
    Uczestnik
    • 19

Dlatego ja wybrałem kymco GT 125i bo jest najmniejszy z tych największych a dodatkowo najmocniejszy, zresztą z kymco też można negocjować cenę co mi się udało.

#300269 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

Dzięki za zaangażowanie w temacie 🙂 wiedziałem, że mogę liczyć na tutejszą społeczność 🙂

Wczoraj patrzyliśmy na Romet Retro 7 – 125 (za 4.5 tysiąca) – dzisiaj zrobimy przymiarki –
    + nóżki dla pasażera
    + jest większy o 30 centymetrów w długości i wyższy o 10 centymetrów – więc powinno być więcej miejsca dla pasażera i podróż powinna być bardziej wygodna
    + ma 3x więcej mocy niż nasza obecna 50-tka (Motobi Wilga 3 KM , ten Retro (podobno) 9 KM – wiadomo, że też przy 25% większej masie
    + spasowanie jest ok
    – to nadal chińczyk tyle, że polskiej produkcji (podobno ;))

S-wing – faktycznie duża to krowa
    Patrzyliśmy wczoraj na Quantum (od Zipp) o Romet 125 Max (ten jak Quantum) i są to POTĘŻNE krówki –
    Nasz największy jaki mieliśmy to router grande XL, który i tak jest dużo mniejszy niż te wymieniony, a były bardzo wygodne;

Jeszcze popatrze na tą resztę co podrzuciliście;

Wstępnie stoję przed wyborem
    raty 3×30 – i Honda PcX
    lub Retro za gotówkę i z modlitwą na ustach co by to był „dobry” wybór na co najmniej 5 sezonów.

PS: ughr – mamy kaski, rękawiczki – ale i tak będziemy zmieniać 🙂

#300274 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Paci, a honda PCX nie będzie trochę za mała na takie podróżowanie w tandemie…? Robi wrażenie kruszyny, ale nie siedziałem z nikim na plecach na tym sprzęcie, to trudno cokolwiek powiedzieć.

#300284 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

Router Grande – Wymiar: 1,95×0,75×1,1 (nasza jedna ze starych 50-tek)

PcX Wymiar: 1,93×0,74×1,1
    Romet Retro 7 – 1,95×0,68×1,2

Nie ma możliwości by PcX był niewygodny 🙂
    Oba też mają podnóżki wyciągane dla pasażera;

#300286 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

OK. Nie mam żadnych doświadczeń z motorowerami, czy skuterkami 50ccm…
    Kłamię, w 1980 siedziałem na motorynce… a potem jeszcze raz, tylko już w 1989 i wyorałem w ścianę :-)))
    No to jak Wam wystarczy taki rozmiar, to ja bym był chyba za PCXsem, skoro ma być na kilka lat. Fajny, trwały i oszczędny sprzęt. Kolega na kursie na A dolatywał takim maluchem i naprawdę jakość robiła na mnie spore wrażenie. Szkoda tylko, że już chyba wyprzedali 2015 rocznik….

#300291 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

No niestety… promo skończyła się z końcem lutego, różnica w cenie to 500 zł (teraz po 11.400 do wzięcia) – ale w opcji 30×30 jest ~7 tys w gotówce reszta w ratach;

dzisiaj pewnie się okaże co wybierzemy – czy Retro 7 za 4.5k na 2-3 sezony i później jako „pojazd dodatkowy)
    czy jednak jedziemy w PCX-a

Jedyne co mnie zastanawia to to, że retro i pcx mają identyczne wymiary (a pcx nawet mniejszy) ;

Ktoś ma Retro 7 i może się wypowiedzieć, czy na 2-3 sezony jest to skuter „godny” polecenia w porównaniu do typowych Chińskich marek jak Wilga 50 (od Motobi) czy Router Grander (50) od Chińczyka? 😀

#300293 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    #300342 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

No i jest – kupiony – Romet Retro 7
    Masakrycznie wygodny – na kilka sezonów się sprawdzi;

Co miesiąc będę dawał znać co i jak ze skuterem 😉

PS: czy OC i AC na takie cudo faktycznie kosztuje prawie tysiąc zł? 😀

#300344 Reply
    ughr
    Uczestnik
    • 19

OC kup w PZU a AC w Allianz zapłacisz pewnie z 500zl

#300410 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

Udało się załatwić całe ubezpieczenie za 585 zł (oc + ac + nnw) w pzu – ale to na wyjątkowym „farcie”

#300421 Reply
    ughr
    Uczestnik
    • 19

Gratuluję dobrych inwestycji.

#300724 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

Hello ponownie!

Wczoraj odebraliśmy Skuter z Wrocławskiego Sklepu Amaro;

Za nim przejdę do samego skutera kilka informacji o samym sklepie:

1. Ustal cenę wcześniej – najlepiej mailowo – miej potwierdzenie;
    W sklepie pracują profesjonaliści w swoim fachu.
    Co mogę mieć na myśli? Mają przygotowane tysiąc ściem i są gotowi na to by bez problemu opchnąć towar, który u nich leży;

Co się stało?
    W Amaro skuter Romet Retro 7 jest dostępny w cenie 3890 kolor czarny – zarówno w otomoto jak i na allegro rocznik 2015;
    Telefonicznie potwierdzam cenę, co więcej dostaję informację, że skoro jestem z miasta to jeszcze się „dogadamy”;
    Przyjeżdżam do salonu – mówię, że dzwoniłem – Sprzedawca w sumie zapomniał powiedzieć, że „dogadamy się” to ze swoim wspólnikiem 🙂 współpracownikiem 🙂 bo skuter magicznie kosztuje 3.999 zł – na pytanie o cenę z aukcji/ ogłoszenia dostajesz odpowiedź „bo to był zarejestrowany ale już go nie ma” i inne bajki z kosmosu.
    Na pytanie o negocjację ceny dostajesz informację w stylu „jak pan nie chce to nie musi Pan brać” – o taki to model biznesowy wybrali sobie panowie z tej firmy;
    Co więcej – „Panie ten skuter to tu stoi 1.5 miesiąca) – a na fakturze: zszedł ze statku w marcu 2015 🙂
    Gdyby nie to, że skuter jest za 5 setek taniej niż w sklepie w okolicy pracy, to pewnie bym ziomkowi szeroko podziękował;

Odbieramy skuter – gdybym nie zauważył braku śrubki pod siedziskiem to pewnie by się rozleciał po drodze;
    Kluczy do skutera nie dostaliśmy – na pytanie od kiedy Romet nie daje zestawu otrzymałem odpowiedź – ten model tego nie ma;
    Zegarek ustawiony na 12:00 na sztywno – pytam o zmianę godziny – dostaję info – że jest w instrukcji (podpowiedź: w instrukcji tego nie ma ;])
    Patrzę na bak – pół wlane… no qrde, stacja 10 metrów od nich już by zalali do pełna – aż tak żydzą 20 zł? – no dobra jedziemy – niedaleko, po 2.5 km okazuje się, że to nie było wcale pół baku, pływak się zawiesił i tak na prawdę skończyło się paliwo i skuter stanął na dwupasmówce 😉 – poważnie? wlali szklankę paliwa?
    Wcześniej pytam jeszcze o koszt serwisu gwarancyjnego na 300 km – „każda 125 to 180 zł” – acha 😉 – aż się boję o ten serwis;

Co do skutera:
    Zawrotne 40 km zrobione i pierwsze uwagi to:

Ładnie wybiera nierówności, jest na prawdę wygodnie;
    Sam z siebie dobrze chroni kolana kierowcy;
    Na kolana pasażerki lepiej kupię ochraniacz termo;
    Pływak jest zacięty z chwilą zalania baku do pełna (trzeba jechać na czuja); – pewnie pójdzie na gwarę przy tym serwisie… (tzn niezgodność z umową)
    Bak to ~6 litrów (weszło 5.5 litra a i pewnie 0.5 litra bym dolał na siłę)
    Pasuje do niego Pokrowiec Aquaford z Oxfordu rozmiar M;
    Hamulce, trochę słabsze niż w naszej 50-tce – ale dają radę;
    Trzyma się drogi – nie ma uczucia, że za chwile będzie gleba;
    Światła super – dobrze widoczne;
    Przednie też całkiem ok! (nie jest to już bańka tylko żarówka – chyba H7)
    Instrukcja – BARDZO uboga pod kilka modeli, co w sobie zawiera? ABSOLUTNIE NIC – imo jak docierać pojazd;
    Prędkość – szybko się rozpędza – VMAX nie sprawdzałem i pewnie do 300-1000 km nie sprawdzę 🙂
    70 km/h to dla niego pestka (było trzeba coś wyprzedzić);
    Spasowanie plastyków – przyzwoite, zobaczymy za kilkaset km lub kilka tysięcy;

PS: ktoś wie jak w tym modelu ustawić ten zegarek? :O

#300728 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Opisz ten salon gdzie kupiles lub daj link do ogłoszenia,tak dla sportu ich opieelrd..e jak bure suki:D

#300729 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4
    #300730 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Co chwila to samo… całkowite zlanie klienta. Nic się nie zmienia…
    A strona jest jeszcze ciekawsza:
    http://amaro.sklep.pl/skutery/1733-retro-7-125.html
    *
    Aaaa… bo to 2014, a na stronie o 1K więcej za 2015.

#300731 Reply
    nRx
    Uczestnik
    • 4

Zobacz drugi link:

Filtr na rocznik 2015
    W allegro: Opis 2014 / natomiast specyfikacja ogłoszenia na 2015;
    Ewidentne wkręcanie Klienta – sam im na to zwróciłem uwagę – cytuję „nie to błąd w aukcji, rocznik jest 2015” 😉

#300733 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1

Roczniki różne w jednym ogłoszeniu (na górze 2014, na dole 2015), moc 8 (na górze), 7 (na dole ogłoszenia), a na stronie sklepu już 9 KM…
    Burdelik…

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: 125cm lub inny dla dwójki po Mieście
Twoje informacje:

Back to top button