12 KM wracałem dzisiaj prawie 2 H !! Benzer 2 T - DESZCZ !!!

Witam wszystkich.
Rano jadąc do pracy wszystko było w porządku , jak wracałem mój czas powrotu do domu wyniósł prawie dwie godziny (12 KM) . Jechałem w deszczu, skuter praktycznie cały czas przerywał , ruszał mi do 10km/h przez 10 sekund i non stop przerywał , i tak cały czas jak już jechałem 20-30 km/h było to samo - dochodziłem do 40 kompletnie już nie reagował na manetkę tylko mi zwalniał prawie do 0 , dzisiaj naprawdę chciałem z niego zejśc i wrzucić go w krzaki i zostawić . Jak nie pada wszystko jest w porządku - jazda taka jak dzisiaj to katorga a przede wszystkim wielkie niebezpieczeństwo - nie mogłem robić żadnych manewrów bo się dławił i trwało to wszystko 100 lat. Korki tworzące się za mną , wyprzedzające rowery - miazga . Czym to może być spowodowane ? Możecie mi podpowiedzieć coś z tym muszę zrobić bo jeśli tak to będzie wyglądało to go odstawiam bo nie da radę się nim przemieszczać. Wiem ze do wymiany jest akumulator już dawno powinienem go wymienić ale to chyba nie ma związku z tym ze tak sie dławi
Prośba o pomoc
Pozdrawiam wszystkich

według mnie zalewa ci filtr powietrza. Masz stożek czy puszkę ?

A według mnie może to być coś z zapłonem lub z układem paliwowym. Może filtr paliwa już jest całkowicie zasyfiony. Może przewód wysokiego napięcia ma przebicie. Właśnie w dniach o nasilonej wilgotności jak szwankują auta to z reguły przewody wysokiego napięcia są do wymiany. Zbadaj temat :-).

Pozdrawiam.

skuter ma za dużo lub za mało powietrza. - Jaki kolor ma świeca?
Brudny filtr powietrza/Filtr paliwa/Gaźnik/Zapchany kranik podciśnieniowy.
Najlepiej wymień filtr powietrza na gąbkową kładkę NARAKU, filtr paliwa na jakiś nowy, a na końcu wyczyść i wyreguluj gaźnik.

Sprawdz świece zapłonową i cewkę zapłonową

Kuba nie mam zielonego pojęcia czy mam stożek czy puszkę ,jeśli faktycznie zalewa co zrobić aby nie zalewało ?? , Izdebski -sprawdzę w weekend świecę i napiszę jaki ona ma kolor . Też właśnie myślę że może coś być z przewodem wysokiego napięcia - miałem tak kiedyś w aucie ze jak padało to mi samochód wariował po wymianie przewodów wszystko wróciło do normy . W weekend popatrzę na skuter i napiszę co i jak , może tak jak piszecie filtr paliwa. Najgorsze jest to ze naprawdę nie da rady jeździć . Dzięki za podpowiedzi

A mam jeszcze pytanie do osób z Warszawy gdzie jest jakiś stacjonarny sklep z częściami do skuterów - jak narazie widzę same sklepy internetowe

No bez jaj! Rano gaźnik był wyregulowany, a po południu już nie? Zalewa zamknięty filtr powietrza?

To wina elektryki. Tak było u mnie przy intensywnym deszczu i przy opadach śniegu. I nie była to wina przewodu w.n. jak myślałem tylko modułu lub kostki, którą jest podłaczony do instalacji. Sam moduł mógł załapać wilgoci - mimo, że jest teoretycznie zamknięty i zalany. Jeśli masz oryginalny moduł to załóż go i sprawdź jak będzie. WD40 Twoim przyjacielem - mozesz sobie psiuknąć na newralgiczne miejsca (kostki od wewnatrz).

Jeden sklep jest na Brzeskiej, koło Ząbkowskiej.

Właśnie nie posiadam orginalnego modułu ale zrobię jak radzisz :)

Michalk001 napisał:

Jeden sklep jest na Brzeskiej, koło Ząbkowskiej.

Mają jakąś stronkę ?

Polecam:
ScooterKingZ - Buńczuk 6A (tanio, mogą dla Ciebie wszystko zamówić)
Motor-Land - Wał miedzeszyński 262

Ja kupiłem od Rometa za 40 zł na Modlińskiej w Scooterlandzie. Sklepu scooterkingz nie polecam właśnie w związku z modułem, bo chcieli mi wcisnąć Naraku z przejsciówką za 250 zł. Zamówiłem kiedyś pewien preparat i okazało się, że w ogóle tego nie przyjęli, a ja czekałem jak głupi parę dni. Może tylko ja mam takie odczucia z tym sklepem...

Ja robiłem 2 razy w tym sklepie zakupy, i zawsze było okej. Co do scooterlandu na modlińskiej 103A kupiłem u nich 2 żarówki Narva i w każdej po pewnym czasie nóżka trzymająca żarnik stopił się, przez co żarnik świeci pod innym kątem - żarówka do wymiany - już druga.
Kupiłem u nich też linkę gazu - do dzisiaj jest okej.

Co do sklepów internetowych to najlepszym jak dla mnie jest racing-planet.pl Szybko, sprawnie, szybki kontakt, bardzo tanio, wysoka jakość, rabaty po 10 zł na każdym nowym koncie u nich ;)

Sklep Scooterkingz jest bardzo blisko mnie więc się do niego w sobotę wybiorę - myślałem że te części do skutera to sporo droższe :) Miło się zaskoczyłem że za filt paliwa 10 zł itp.. :)

Jeżeli Racing Planet jest tani to ja jestem Jimi Hendrix. Filtr paliwa za 10 zł? Ma złote wstawki, że taki drogi? Regularna cena to ok. 4 zł.

Jeśli chcesz kupić moduł to lepiej jedź do Scooterlandu, dobrze Ci radzę. W Scooterkingz nie będą umieli dobrac. W Motorlandzie nie ma, a w Motolizaku jest tylko gówno WM Motor.

Zalewa Ci filtr powietrza, prawdopodobnie masz zle uszcelniony, pod warunkiem, że to seria.

U mnie takie problemy się pojawiały przy szczelnej obudowie filtra powietrza. Dopiero ruszenie modułu pozwoliło to rozwiazać.

Witajcie
Odnawiam temat bo może on komuś pomoże - przyczyną takiego zachowania mojego skuterka była świeca zapłonowa :) Wygląda ona tak - zdjęcie :)

http://i62.tinypic.com/rhvmkh.jpg
Masakra ta świeca

Jestem zdumiony tak jak wyciągałem nim na samym początku ponad 60 później spadło do 50 to po wymianie świecy rakieta - start to ma słaby w dalszym ciągu ale prędkość jaką dzisiaj z niego wydusiłem na prostej to 73 KM/H sam byłem w mocnym szoku myślę że jeszcze by poszedł do tych 75 ale już nie męczyłem go .. Nigdy nie męczę tak BZYKA ale chciałem zobaczyć raz do ilu się rozpędzi .. No także wymiana świecy i śmiga - objawy gdzieś tam powyżej w postach

Wiecie może czemu ta świeca padła w ten sposób ?
Pozdrawiam

jakbys dał wieksze zdjęcie elektrod tobym ci coś powiedział więcej.
Ale przerwę miałeś ładną... z kilometr :)