Filmowa historia Vespy: Opowieść tak piękna, że aż prawdziwa!

O skuterze, który stał się gwiazdą kina

autor
6 maja 2021 21:04

Niezależnie od tego czy jest się fanem skuterów, czy nie, każdy wie, że Vespa to włoski skuter i każdy wie, że Włochy to Vespa. Jak do tego doszło? Odpowiedź na to oraz inne pytania związane z ikoną włoskiej motoryzacji znaleźć będzie można już w najbliższy poniedziałek w trakcie premiery 

Kto stoi za powstaniem " ikony włoskiego stylu"? Skąd wzięła się jej charakterystyczna nazwa i design? Jakie filmy i reklamy rozsławiły na przestrzeni lat ten markowy skuter? Jak układała się rywalizacja
między włoskimi potentatami Piaggio i Innocenti w czasach włoskiego boomu ekonomicznego? Jak Vespa wpłynęła na kształtowanie się zjawiska „italian way of life” / „włoskiego stylu życia”?

Vespa: ikona kina, ikona Włoch

Na te i inne pytania odpowie Diana Dąbrowska, filmoznawczyni związaną z Łodzią Filmową, organizatorka imprez filmowych i festiwali, animatorka kultury oraz specjalistka od włoskiego kina. Diana jest pomysłodawczynią projektu Accademia Włoskiego Kina, cyklu spotkań, podczas których widz może odkryć i docenić cały pejzaż filmowej Italii. Spotkania są bezpłatne, otwarte dla wszystkich, a w obecnych czasach odbywają się online.

Obecnie Accademia Włoskiego Kina zaprasza na spotkanie poświęcone najsłynniejszemu skuterowi świata filmowego - Vespie. Od „Rzymskich wakacji” Williama Wylera aż po „Dziennik intymny” Nanniego Morettiego – organizatorzy zapraszają w niezwykłą podróż po różnorodnych krainach filmowych i reżyserskich wizjach. Naszą przewodniczką będzie oczywiście kultowa Vespa.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Spotkanie inspirowane jest filmem "Enrico Piaggio – Włoski sen"; (Enrico Piaggio – Un sogno italiano, 2019), a także poważną okrągłą rocznicą – w 2021 mija 75 lat od powstania Vespy.


Spotkanie odbędzie się na profilu FB Accademii Włoskiego Kina 10.05.2021 o godzinie 19:00

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/830850774167676/

Nagranie spotkania będzie dostępne również po premierze na profilu FB.

Na spotkanie zaprasza również Vespa Polska, która przekazała nagrody na konkurs związany z tematem spotkania, wśród których będzie możliwość wygrania również Vespy na weekend, by móc poczuć
się jak filmowa gwiazda włoskiego kina.

To będzie filmowy poniedziałek z Vespą!