Aktualnie czytasz:
Motorower Ferro 202: Test wideo
0

Styczniowa odwilż to dobry moment na gruntowny test nietypowego pojazdu – Ferro 202. To w połowie motorower, w połowie skuter. Półautomatyczna skrzynia to jedna z jego najważniejszych cech.Teoretycznie pozwala ona na lepsze wykorzystywanie potencjału jednostki. Skuterowo.com sprawdzi jak jest w praktyce.

Warszawskie Siekierki, umiejscowione w niecce Wisły są dziś dla nas bardzo gościnne. Dodatnie temperatury, mały ruch i duże zróżnicowanie nawierzchni sprawia, że dokładnie można poznać właściwości jezdne i użytkowe każdego pojazdu.
Nasz pierwszy kontakt z Ferro 202 to głownie odkrywanie jego wyposażenia i funkcjonalności. Nożny hamulec tylnej osi, wydajna tarcza z przodu i raczej przeciętny komfort obsługi poszczególnych przełączników. Zobaczmy jak to wszystko sprawdzi się w trakcie jazdy.

Od razu po uruchomieniu docenimy głęboki i niski ton silnika. Mało kto jest akustycznie w stanie zgadnąć, że to zwykła pięćdziesiątka. Po chwili sprawdzamy działanie półautomatycznej skrzyni. Szarpanie, które widzicie podczas wrzucania pierwszego biegu jest oznaką zbyt wysokich wolnych obrotów. Będzie konieczne dokonanie prostej regulacji.

Pierwsze metry zdradzają oblicze cienkich opon. Na mokrej, albo pokrytej śniegiem nawierzchni są po prostu bardzo śliskie i łatwo tracą przyczepność.

Czterosuwowy Silnik Ferro 202 w połączeniu z nietypową skrzynią biegów jest bardzo efektywny
. Moment obrotowy przekazywany łańcuchem na tylne koło jak na 50 ccm jest duży. Szybko przyśpieszamy, aby na 4 biegu jechać aż 75 km/h.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Przy tych prędkościach niezwykle ważne jest zawieszenie. Te w Ferro jest komfortowo zestrojone. W sam raz na polskie drogi.

Kilkaset kilometrów w każdych warunkach.
W słońcu, deszczu, śniegu. W mieście i poza nim. W dzień i w nocy. Skuterowo.com sprawdziło ten pojazd od każdej strony. Jego wady dla wielu mogą być atutami i odwrotnie. Wybierając tak nietypową konstrukcję trzeba po prostu wiedzieć czego się chce. Czy Waszym zdaniem to ciekawa propozycja?

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%