Elektryczny HD LiveWire bije kolejne rekordy!

4 września motocykl Harley-Davidson LiveWire ustanowił na torze wyścigów równoległych nowe rekordy czasowe i prędkości maksymalnej dla seryjnie produkowanych motocykli elektrycznych.

Angelle Sampey, trzykrotna mistrzyni świata w kategorii Pro Stock Motorcycle, startująca w zespole Harley-Davidson Screamin' Eagle/Vance & Hines, zamieniła swoją wyścigową maszynę Harley-Davidson FXDR Pro Stock na motocykl LiveWire, aby zdobyć rekord świata na dystansie jednej czwartej i jednej ósmej mili na motocyklu elektrycznym.

W najlepszym przejeździe dystans jednej ósmej mili pokonała w czasie 7,017 sekundy a jedną czwartą mili w zaledwie 11,156 sekundy z prędkością 110,35 mph (177,59 km/h). Maksymalna prędkość motocykla LiveWire jest fabrycznie ograniczona do 110 mph.
Nowe rekordy zostały ustanowione podczas jazd pokazowych w Denso Spark Plugs w trakcie rundy mistrzostw USA NHRA na torze Lucas Oil Raceway w Indianapolis. To kolejny krok w dążeniu firmy Harley-Davidson do zdobycia pozycji lidera w elektryfikacji motocykli.

- Wiecie co jest niesamowite? - powiedziała Sampey. - To był pierwszy raz, kiedy jechałam LiveWire. Nie mogłam się doczekać, żeby pojechać nim na torze. LiveWire jest tak łatwy w prowadzeniu. Po prostu obracasz manetkę i jedziesz, naprawdę jedziesz! Nie trzeba przy tym wciskać sprzęgła czy wbijać biegów.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Sampey i jej koledzy z drużyny uczestniczyli w kilku wyścigach równoległych na motocyklach LiveWire, przy czym to Sampey uzyskała najlepsze wyniki. Sampey jest kobietą, która uzyskała najwięcej zwycięstw w historii sportów motorowych, w tym trzykrotne mistrzostwo Pro Stock Motorcycle (2000-2002) i 43 zwycięstwa w zawodach Pro Stock Motorcycle.


Jak udowodniła Sampey w Indianapolis, moment obrotowy dostarczany przez układ napędowy
H-D Revelation zapewnia niesamowite przyspieszenie od momentu ruszenia; LiveWire przyspiesza od 0 do 60 mph (od 0 do 100 km/h) w czasie 3 sekund, a od 60 do 80 mph (od 100 do 129 km/h) w czasie 1,9 sekundy. Ponieważ maksymalny moment obrotowy jest zawsze dostępny, przyspieszenie przy każdej prędkości jest doskonałe. Zoptymalizowany środek ciężkości, sztywna rama aluminiowa i najwyższej jakości regulowane zawieszenia zapewniają dynamiczne prowadzenie motocykla LiveWire. Zasięg w cyklu miejskim to wg zapewnień producenta minimum 158 km (w trybie odzyskiwania energii do 235 km)*, co stanowi optymalne parametry do jazdy w mieście.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button