Elektryczny HD LiveWire bije kolejne rekordy!

4 września motocykl Harley-Davidson LiveWire ustanowił na torze wyścigów równoległych nowe rekordy czasowe i prędkości maksymalnej dla seryjnie produkowanych motocykli elektrycznych.

Angelle Sampey, trzykrotna mistrzyni świata w kategorii Pro Stock Motorcycle, startująca w zespole Harley-Davidson Screamin' Eagle/Vance & Hines, zamieniła swoją wyścigową maszynę Harley-Davidson FXDR Pro Stock na motocykl LiveWire, aby zdobyć rekord świata na dystansie jednej czwartej i jednej ósmej mili na motocyklu elektrycznym.

W najlepszym przejeździe dystans jednej ósmej mili pokonała w czasie 7,017 sekundy a jedną czwartą mili w zaledwie 11,156 sekundy z prędkością 110,35 mph (177,59 km/h). Maksymalna prędkość motocykla LiveWire jest fabrycznie ograniczona do 110 mph.
Nowe rekordy zostały ustanowione podczas jazd pokazowych w Denso Spark Plugs w trakcie rundy mistrzostw USA NHRA na torze Lucas Oil Raceway w Indianapolis. To kolejny krok w dążeniu firmy Harley-Davidson do zdobycia pozycji lidera w elektryfikacji motocykli.

- Wiecie co jest niesamowite? - powiedziała Sampey. - To był pierwszy raz, kiedy jechałam LiveWire. Nie mogłam się doczekać, żeby pojechać nim na torze. LiveWire jest tak łatwy w prowadzeniu. Po prostu obracasz manetkę i jedziesz, naprawdę jedziesz! Nie trzeba przy tym wciskać sprzęgła czy wbijać biegów.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Sampey i jej koledzy z drużyny uczestniczyli w kilku wyścigach równoległych na motocyklach LiveWire, przy czym to Sampey uzyskała najlepsze wyniki. Sampey jest kobietą, która uzyskała najwięcej zwycięstw w historii sportów motorowych, w tym trzykrotne mistrzostwo Pro Stock Motorcycle (2000-2002) i 43 zwycięstwa w zawodach Pro Stock Motorcycle.


Jak udowodniła Sampey w Indianapolis, moment obrotowy dostarczany przez układ napędowy
H-D Revelation zapewnia niesamowite przyspieszenie od momentu ruszenia; LiveWire przyspiesza od 0 do 60 mph (od 0 do 100 km/h) w czasie 3 sekund, a od 60 do 80 mph (od 100 do 129 km/h) w czasie 1,9 sekundy. Ponieważ maksymalny moment obrotowy jest zawsze dostępny, przyspieszenie przy każdej prędkości jest doskonałe. Zoptymalizowany środek ciężkości, sztywna rama aluminiowa i najwyższej jakości regulowane zawieszenia zapewniają dynamiczne prowadzenie motocykla LiveWire. Zasięg w cyklu miejskim to wg zapewnień producenta minimum 158 km (w trybie odzyskiwania energii do 235 km)*, co stanowi optymalne parametry do jazdy w mieście.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button