Aktualnie czytasz:
Dwa przykłady na to, jak kończą się małe błędy. Wypadek w Warszawie
5

Niewyłączony kierunkowskaz oraz trzymanie się zbyt blisko pojazdu z przodu. Dwa przykłady na to, że nawet najmniejsze błędy mogą kończyć się bardzo niebezpiecznie dla motocyklisty.

W pierwszym klipie motocyklista na cruiserze zapomniał wyłączyć prawy kierunkowskaz. Zdarzyło się każdemu z nas, nie jest to nic nowego. Niestety, nawet taka drobnostka może mieć spore konsekwencje. Sami zobaczcie:

Oczywiście, kierowca samochodu mógł nieco dłużej poczekać. Ale w rezultacie to motocyklista leżałby na asfalcie. Na szczęście nic się nie stało.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

W przypadku drugiego klipu, rezultat jest nieco gorszy (choć najprawdopodobniej także nic poważnego się nie stało). Motocyklista jadący Harley-Davidsonem (Sportsterem?) podjeżdża dość blisko do poprzedzającego go Mercedesa ML. Kierowca Mercedesa, najprawdopodobniej nie widząc motocyklisty w lusterku, próbuje – dość agresywnie – zmienić pas.

Obydwa filmy wrzucamy ku przestrodze. Czy Wam zdarzyła się ostatnio niebezpieczna sytuacja na drodze?

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
10%
heh...
10%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
70%
 • michal
  26 maja 2017 at 12:26

  ten drugi wypadek – ewidentny brak doswiadczenia motórzysty…

 • Majster
  26 maja 2017 at 14:12

  koleś z mercedesa jakoś nie śpieszył z pomocą

 • Zdjęcie profilowe jas13
  29 maja 2017 at 13:12

  1. Pierwszy wypadek nieustąpienie pierwszeństwa! Owszem kierunkowskaz powinien zostać wyłączony, ale każdy policjant powie kierującemu Alfą, że w takiej sytuacji powinien się kierować zasadą ograniczonego zaufania i patrzeć co robi kierujący motocyklem.
  2. Druga sytuacja Mercedes jedzie prawą krawędzią pasa, po pierwsze blokując motocykl, po drugie w celu ewentualnego szybszego skoku na prawo. Doskonale wiedział, że zagrywki z motocyklem mogą się tak skończyć, ale się bawił, a gość na motocyklu powinien myśleć i mieć świadomość kto bardziej ucierpi w ewentualnej stłuczce.

  • irek
   19 października 2017 at 21:00

   co wy wypisujecie, przecież widać jak byk, że mercedes hamował awaryjnie przed poprzedzającym go samochodem i na wszelki wypadek gdyby nie wyhamował to skręcił w bok.

 • Mario
  11 maja 2018 at 20:50

  drugi filmik – sorry, ale motonita ewidentnie winny. Wystarczy dobrze się przyjrzeć a widać iż kierowca merca gwałtownie hamuje i ucieka aby nie wjechać w poprzedzające go auto.