Aktualnie czytasz:
Drugi most w Toruniu coraz bliżej
1

Już 1 grudnia nowym mostem przejadą mieszkańcy Torunia na drugi brzeg Wisły. Przeprawa będzie mieć 540 metrów długości.

Do dwóch łuków przęseł, mających po 270 metrów długości, na specjalnych 92 wieszakach o różnej długości podwieszono 19 elementów pomostu, po którym – po ułożeniu nawierzchni – będzie odbywał się ruch. Każdy ze stalowych elementów ma 30 m długości, 24 m szerokości i waży 220 ton.

Stan zaawansowania prac wynosi 95 proc. Obecnie trwa spawanie. Później na pomoście zostaną ułożone trzy warstwy izolacji, na które zostaną wylane dwie warstwy asfaltu.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Wcześniej, bo pod koniec sierpnia zostanie oddana do użytku estakada na prawym brzegu Wisły, która będzie prowadzić do nowego mostu.

Budowa przeprawy rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Początkowo inwestycja miała zostać zakończona 4 lipca 2013 r., ale ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne oddanie do użytku przesunięto na 1 grudnia.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Będzie to druga przeprawa drogowa przez Wisłę w Toruniu. Poza dwoma dwupasmowymi jezdniami z jednej strony mostu będzie chodnik dla pieszych, a z drugiej – ścieżkę rowerową.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%