Aktualnie czytasz:
Drugi most w Toruniu coraz bliżej
1

Już 1 grudnia nowym mostem przejadą mieszkańcy Torunia na drugi brzeg Wisły. Przeprawa będzie mieć 540 metrów długości.

Do dwóch łuków przęseł, mających po 270 metrów długości, na specjalnych 92 wieszakach o różnej długości podwieszono 19 elementów pomostu, po którym – po ułożeniu nawierzchni – będzie odbywał się ruch. Każdy ze stalowych elementów ma 30 m długości, 24 m szerokości i waży 220 ton.

Stan zaawansowania prac wynosi 95 proc. Obecnie trwa spawanie. Później na pomoście zostaną ułożone trzy warstwy izolacji, na które zostaną wylane dwie warstwy asfaltu.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Wcześniej, bo pod koniec sierpnia zostanie oddana do użytku estakada na prawym brzegu Wisły, która będzie prowadzić do nowego mostu.

Budowa przeprawy rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Początkowo inwestycja miała zostać zakończona 4 lipca 2013 r., ale ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne oddanie do użytku przesunięto na 1 grudnia.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Będzie to druga przeprawa drogowa przez Wisłę w Toruniu. Poza dwoma dwupasmowymi jezdniami z jednej strony mostu będzie chodnik dla pieszych, a z drugiej – ścieżkę rowerową.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%