Drugi most w Toruniu coraz bliżej

Już 1 grudnia nowym mostem przejadą mieszkańcy Torunia na drugi brzeg Wisły. Przeprawa będzie mieć 540 metrów długości.

Do dwóch łuków przęseł, mających po 270 metrów długości, na specjalnych 92 wieszakach o różnej długości podwieszono 19 elementów pomostu, po którym - po ułożeniu nawierzchni - będzie odbywał się ruch. Każdy ze stalowych elementów ma 30 m długości, 24 m szerokości i waży 220 ton.

Stan zaawansowania prac wynosi 95 proc. Obecnie trwa spawanie. Później na pomoście zostaną ułożone trzy warstwy izolacji, na które zostaną wylane dwie warstwy asfaltu.

Wcześniej, bo pod koniec sierpnia zostanie oddana do użytku estakada na prawym brzegu Wisły, która będzie prowadzić do nowego mostu.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Budowa przeprawy rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Początkowo inwestycja miała zostać zakończona 4 lipca 2013 r., ale ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne oddanie do użytku przesunięto na 1 grudnia.

Będzie to druga przeprawa drogowa przez Wisłę w Toruniu. Poza dwoma dwupasmowymi jezdniami z jednej strony mostu będzie chodnik dla pieszych, a z drugiej - ścieżkę rowerową.

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button