125 ccm
Aktualnie czytasz:
Debiut Jakuba Sudoła w Honda CBR125 Cup
0
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Świetny debiut zawodnika ZIPP Racing Team Jakuba Sudoła mogliśmy obserwować podczas pierwszej eliminacji Motocyklowych Mistrzostw Polski 17 i 18 maja. Jakub jak sam mówi „dzięki sponsoringowi Zipp wystartował w pucharze Hondy CBR 125”, który jest skierowany do wszystkich rozpoczynających przygodę z wyścigami motocyklowymi.

Jakub miał za sobą udane starty w Mistrzostwach Polski Skuterów oraz udział w Pucharze ZIPP 2007, w którym zdobył pierwsze miejsce. Dzięki temu został objęty sponsoringiem Zipp. Już pierwsze treningi i kwalifikacje przyniosły niespodziankę, Jakub osiągnął drugi czas za doświadczonym, startującym gościnnie VIP-em Markiem Szkopkiem, który na co dzień startuje w „dorosłych” klasach MMP. Pierwszy sobotni wyścig pokazał zawodnika ZIPP w najlepszej strony. W siedmiu okrążeniach jakie mieli do przejechania zawodnicy wypracował prawie czternastosekundową przewagę. Dopełnieniem jednak był wyścig niedzielny. W tym wyścigu na motocyklu VIP udział wzięła Monika Jaworska, która na co dzień walczy o czołowe lokaty w klasie Superstock 600.

Już na drugim zakręcie Jakub uzyskał prowadzenie, które jeszcze w tym okrążeniu stracił na rzecz Moniki. Jednak już na drugim zakręcie drugiego okrążenia, wbijając się pod łokieć Moniki, odzyskał prowadzenie, niestety tylko na chwilę. Dokładnie taki sam scenariusz miało trzecie okrążenie. Następne „kółka” Monika pilnowała młodszego kolegi nie pozwalając mu na próby ataku. Ciekawą rywalizację dopełnił piękny finisz, po wyjściu na ostatnią prostą Kuba spróbował zawalczyć o zwycięstwo. Jadąc w tunelu Moniki wyłonił się z prawej, później z lewej strony, aby nieoczekiwanie zaatakować. Monika próbowała go blokować zamykając do bandy, jednak Jakub nie przestraszył się ataku, uniósł się na podnóżkach chowając kolana, jednocześnie docierając na linię mety dokładnie w tym samym czasie!

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%