Aktualnie czytasz:
Rajd Dakar już 2 stycznia 2016 - Kuba Przygoński: "Nie wystartuję na motocyklu"
5

Kuba Przygoński po raz siódmy podejmie wyzwanie najtrudniejszego Rajdu Dakar. Ten rozpocznie się 2 stycznia. W niemal dwa tygodnie zawodnik będzie miał do pokonania 9 000 km. Tym razem ten dystans Przygoński pokona... samochodem.

- Motocykl jest moją pasją od dzieciństwa, a od osiemnastu lat ścigam się na motocyklu. W tym roku pierwszy raz wystartuję w Rajdzie Dakar jako kierowca samochodu i będę się starał wykorzystać doświadczenie, jakie zdobyłem w tej imprezie w sześciu startach na dwóch kołach. Najważniejsza różnica jest taka, że teraz jadę z pilotem i musimy się jakoś dogadać - powiedział Jakub Przygoński. Polski motocyklista, który ma za sobą sześć startów w Rajdzie Dakar na motocyklu, zadebiutuje w tej imprezie w roli kierowcy samochodu.

- Trochę się boję. Każdy zawodnik czuje respekt przed tą imprezą. Mamy do przejechania 9 tysięcy kilometrów i trzeba się przygotować na to, że będzie ciężko. Mało snu i duży stres to coś, co charakteryzuje te zawody - powiedział kilka dni przed startem Rajdu Dakar Jakub Przygoński. Polski kierowca wystartuje w tej legendarnej imprezie siódmy raz, jednak po raz pierwszy za kierownicą samochodu. Wcześniej rywalizował z motocyklistami.

Dakar rozpocznie się 2 stycznia, meta w Rosario 16 stycznia.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  28 grudnia 2015 at 17:57

  Dakar samochodem, to już masakra, ale na moto, to chyba teksańska masakra piłą mechaniczną 5… Twardziele 🙂

 • Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  28 grudnia 2015 at 19:09

  Podobno w 2 tygodnie zawodnicy chudną z 10 kg. Coś dla mnie.

 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  29 grudnia 2015 at 09:44

  Pewnie głównie z powodu odwodnienia, ale może niekoniecznie. Dla mnie też by to było korzystne… szczególnie po świątecznym obżarstwie 🙂

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  29 grudnia 2015 at 10:44

  odwodnienie odwodnieniem ale tam jest głównie walka z utrzymaniem głowy/pozycji na fotelu żeby ci łba nie urwało. To jakbyś się z kimś kilka godzin dziennie szarpał.
  Znam jedną taką co ją taśmą w baleron do fotela okręcali bo nie była w stanie pozycji i głowy utrzymać i była opcja że główka jej odpadnie.

 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  29 grudnia 2015 at 11:16

  A to już bez sensu. Jak w puszce łeb urywa, to na moto pewnie urywa całą resztę (z łbem włącznie) :-)))