Aktualnie czytasz:
Czy wiesz, że? Za mandat zapłacisz teraz także kartą lub telefonem
0

Popełniłeś wykroczenie w ruchu drogowym? W większości przypadków masz możliwość uiszczenia opłaty za nałożony mandat karny przy pomocy terminala płatniczego. O możliwości przypomina Policja Mazowiecka.

Nie każdy o tym wie, a może nawet wie o tym niewielu, że policjanci ruchu drogowego zazwyczaj posiadają w radiowozie terminal płatniczy. Za jego pomocą można uiścić grzywnę nałożoną w postaci mandatu karnego.

Jakie są ograniczenia w takim wypadku? Grzywnę można uiścić używając tylko swojej karty, a płatność z tytułu nałożonej grzywny nie może być dzielona tzn.: niedopuszczalne jest przyjęcie należności za jeden mandat w dwóch transakcjach, jak również łączenie płatności gotówką z formą bezgotówkową.

Jeżeli winowajca wyrazi taką wolę, policjant zawsze wyda potwierdzenie dokonania płatności. Co ważne, dokonując opłaty za pośrednictwem terminala płatniczego nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów związanych z tą transakcją.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Plusem w całym niemiłym dla każdego kierowcy zdarzeniu jest fakt, że uiszczając grzywnę za pośrednictwem terminala płatniczego unikasz ewentualnej egzekucji niezapłaconej grzywny przez Urząd Skarbowy. Komu nie zdarzyło się zapomnieć opłacić mandat karny na czas?

Jeśli używasz płatności elektronicznych w telefonie, to także skorzystasz z nich w takiej sytuacji. Proces nie różni się niczym od płatności za zakupy w sklepie. Tyle, że w sklepach zbiera się nieco inne punkty.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Nikomu nie życzymy korzystania z tej bądź co bądź wygodnej opcji opłaty mandatu. Jak uniknąć skorzystania? Wystarczy nie przeginać za kierownicą.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%