Czy wiesz, że? Za mandat zapłacisz teraz także kartą lub telefonem

Popełniłeś wykroczenie w ruchu drogowym? W większości przypadków masz możliwość uiszczenia opłaty za nałożony mandat karny przy pomocy terminala płatniczego. O możliwości przypomina Policja Mazowiecka.

Nie każdy o tym wie, a może nawet wie o tym niewielu, że policjanci ruchu drogowego zazwyczaj posiadają w radiowozie terminal płatniczy. Za jego pomocą można uiścić grzywnę nałożoną w postaci mandatu karnego.

Jakie są ograniczenia w takim wypadku? Grzywnę można uiścić używając tylko swojej karty, a płatność z tytułu nałożonej grzywny nie może być dzielona tzn.: niedopuszczalne jest przyjęcie należności za jeden mandat w dwóch transakcjach, jak również łączenie płatności gotówką z formą bezgotówkową.

Jeżeli winowajca wyrazi taką wolę, policjant zawsze wyda potwierdzenie dokonania płatności. Co ważne, dokonując opłaty za pośrednictwem terminala płatniczego nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów związanych z tą transakcją.

Plusem w całym niemiłym dla każdego kierowcy zdarzeniu jest fakt, że uiszczając grzywnę za pośrednictwem terminala płatniczego unikasz ewentualnej egzekucji niezapłaconej grzywny przez Urząd Skarbowy. Komu nie zdarzyło się zapomnieć opłacić mandat karny na czas?

Jeśli używasz płatności elektronicznych w telefonie, to także skorzystasz z nich w takiej sytuacji. Proces nie różni się niczym od płatności za zakupy w sklepie. Tyle, że w sklepach zbiera się nieco inne punkty.

Nikomu nie życzymy korzystania z tej bądź co bądź wygodnej opcji opłaty mandatu. Jak uniknąć skorzystania? Wystarczy nie przeginać za kierownicą.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button